У Парижі обговорять автоматичний вступ України в НАТО у разі порушення РФ перемир’я
У Парижі обговорять автоматичний вступ України в НАТО у разі порушення РФ перемир’я

У Парижі обговорять автоматичний вступ України в НАТО у разі порушення РФ перемир’я

У Парижі обговорять автоматичний вступ України в НАТО у разі порушення РФ перемир’я

Європа шукає способи захисту Києва на тлі ініціатив Трампа щодо переговорів із Путіним.

У понеділок, 17 лютого, у Парижі відбудеться екстрений саміт, ініційований президентом Франції Емманюелем Макроном, на якому європейські лідери обговорять шляхи надання Україні надійних гарантій безпеки. Одним із ключових питань стане можливість автоматичного членства України в НАТО у разі явного порушення Росією режиму припинення вогню.

Як повідомляє The Guardian, раніше Сполучені Штати заявили, що сторона, яка порушить угоду про припинення вогню, має зіткнутися з "руйнівними наслідками". Це значно відрізняється від попередніх домовленостей про перемир’я, укладених з 2014 року, які не мали настільки жорстких механізмів реагування.

Пропозиція щодо членства України в НАТО за певних умов висунута американськими сенаторами і отримала підтримку європейських лідерів, зокрема президента Фінляндії Александра Стубба. Він наголосив, що Захід не повинен допускати втілення російських концепцій сфер впливу.

У середу президент США Дональд Трамп заявив, що під час телефонної розмови з Владіміром Путіним обговорював майбутнє України. Водночас він не згадав про суверенітет країни та навіть припустив, що українці можуть "колись бути росіянами".

Макрон зазначив, що не здивований активними кроками Трампа у напрямку припинення війни, проте європейські чиновники побоюються, що Москва прагне не лише нейтралітету України, а й значного обмеження її обороноздатності та зміни влади в Києві. Деякі експерти порівнюють можливі угоди з Ялтинською конференцією 1945 року, коли сфери впливу в Європі були поділені між США, Великою Британією та СРСР.

Один із європейських посадовців заявив, що такий сценарій може призвести до ситуації, коли окремі західні країни опиняться в "сфері примусу, де нації змушені жити в страху".

Європейські політики розділилися в оцінках ініціатив Трампа. Одні вбачають у них загрозу розколу між Вашингтоном і Європою, інші вважають, що покращення європейських гарантій безпеки може допомогти зберегти трансатлантичне партнерство та забезпечити участь Європи у формуванні майбутнього України.

Нагадаємо, Трамп заявив, що погоджується із заявою міністра оборони Піта Гегсета про те, що вступ України до НАТО не є реалістичним. Політик назвав таку перспективу "непрактичною". 

Також Трамп розглядає можливість зустрічі з Путіним у Саудівській Аравії до кінця місяця. Наразі тривають переговори щодо деталей переговорів.

Джерело матеріала
loader
loader