![Зі штурмовика я перетворився на адреналінозалежну людину - ветеран «Дронго»](https://thumbor.my.ua/bAqn3Scv-k9-KrYfzJ84LaOptG0=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fb4489d8ea6a57416d147c5f07e9d7298.jpg)
Зі штурмовика я перетворився на адреналінозалежну людину - ветеран «Дронго»
Про свій тяжкий шлях воїна та історію боротьби з наслідками посттравматичного стресового розладу (ПТСР) «Дронго» розповів у новій програмі проєкту «За спиною», що вийде на Ютуб-каналі Укрінформу.
За словами ветерана, після повернення з фронту військові часто не зважають на явні ознаки ПТСР, плутають їх зі стресом або депресією та намагаються притупити біль за допомогою алкоголю чи навіть наркотиків.
«Звичайний стрес проходить, а від стану ПТСР просто так не позбутися. Ти можеш приглушити цей біль на якийсь час, але вилікувати його зовсім неможливо», - пояснив «Дронго».
За його словами, ПТСР триває місяцями і супроводжується нестерпним головним болем. «Ти навіть не контролюєш свої дії. Тебе кидає постійно вправо-вліво. Ти падаєш, скручуєшся, як епілептик, а на тебе люди дивляться, як на наркомана. Ти чуєш в голові голоси, постійно згадуєш все, що з тобою було на війні, але ніхто тебе не розуміє, крім тих, хто з тобою був там», – описав воїн свої відчуття.
Посттравматичний розлад може спричинити будь-яка потужна стресова ситуація і виникнути він може у будь-кого, не тільки у військових. Для «Дронго» все почалося після загибелі батька, Віталія Куриловича, який був разом із генералом Сергієм Кульчицьким та іншими військовими на борту гелікоптера, збитого сепаратистами під Слов’янськом у 2014 році.
«Я пішов на війну помститися. Я хотів знищити все, що взагалі стосувалось цієї теми. Хотілося якомога більше крові, але я не розумів, що за цим стоїть, мстився, відчуваючи своє безсилля. Зі штурмовика я перетворився на адреналінозалежну людину», – пригадує ветеран.
Залежність від сильних емоцій, за словами «Дронго», не полишає його і нині.
Попри 11 поранень та 20 діагностованих контузій, він рветься на фронт до побратимів. Адреналінова залежність проявляється у відчайдушних і нерозважливих вчинках: їзді на автівці з шаленою швидкістю, стрибках з парашутом і, що найгірше – супроводжується безпідставною агресією, що виникає з нічого та від якої страждають найближчі люди.
«Найважче, – говорить військовий – коли найближчі друзі від тебе відвертаються, звинуваючи в тому, що ти не працюєш над собою. А ти по факту жменями таблетки їсиш і постійно ходиш на прийоми до психологів».
Як ветерану вдалося зрозуміти, що він потребує фахової допомоги, та що «Дронго» робить зараз для того, аби полегшити свій стан і не завдавати болю найближчим – про це докладно у програмі «За спиною». Прем’єра у суботу, 15 лютого, на новому Ютуб-каналі Укрінформу.
Як зазначалося, Укрінформ запустив новий проєкт «За спиною», мета якого – показати, як військові та ветерани, котрі пережили критичні для виживання умови, долають труднощі, а також розкрити психоемоційні аспекти, які часто залишаються поза публічною увагою.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)