У «Довіднику безбар’єрності» зібрані поради щодо взаємодії з ветеранами і ветеранками - Зеленська
У «Довіднику безбар’єрності» зібрані поради щодо взаємодії з ветеранами і ветеранками - Зеленська

У «Довіднику безбар’єрності» зібрані поради щодо взаємодії з ветеранами і ветеранками - Зеленська

У "Довіднику безбар’єрності" зібрані поради щодо взаємодії з ветеранами і ветеранками.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомляє дружина Президента України Олена Зеленська. 

За її словами, у взаємодії з ветеранами і ветеранками є багато чутливих моментів. 

"Звичайно ж, кожна ситуація вимагає своєї реакції. Однак є універсальні поради для тих, хто зустрічатиметься в житті з людьми, які мають бойовий досвід", - зазначила Зеленська і додала, що ці поради зібрані в "Довіднику безбар’єрності".

Як зауважила перша леді, "хай що ви робитимете, робіть це, підтримуючи гідність, радять фахівці. Іноді ми хочемо проявити співчуття, а показуємо жалість. Але ветеран чи ветеранка не жертва. Для людини, яка пройшла через війну, жалість може бути неприємною: вона знецінює". 

Вона підкреслила, що "не треба ставитися до такої людини і як до "унікальної", бо це теж відчувається та розділяє ще більше. Ніхто не застрахований від помилок у спілкуванні. І це цілком нормально: помилитися й попросити вибачення, відчути сором і сказати про це".

Бо саме це, додала Зеленська, і "показує емпатію, розуміння та повагу, яких потребують не лише ветерани й ветеранки – усі ми".

Як повідомляв Укрінформ, 2020 року перша леді ініціювала велику розмову про безбар’єрне суспільство. Більш як 50 тисяч людей долучилися до діалогу про інклюзивність, різноманітність та доступність.

3 грудня 2020 року Президент Володимир Зеленський підписав указ про розробку Національної стратегії зі створення безбар'єрного середовища.

14 квітня 2021 року Кабінет міністрів затвердив Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року(Стратегію безбар’єрності).

Фото: Телеграм Олени Зеленської

Джерело матеріала
loader