США надіслали до європейських столиць запит щодо їх здатності гарантувати безпеку Україні
США надіслали до європейських столиць запит щодо їх здатності гарантувати безпеку Україні

США надіслали до європейських столиць запит щодо їх здатності гарантувати безпеку Україні

США надіслали до європейських столиць запит щодо їх здатності гарантувати безпеку Україні

Йдеться про зброю, миротворчий контингент тощо.

Сполучені Штати запитують у європейських столиць, що ті можуть зробити з точки зору гарантій безпеки для України, пише Reuters із посиланням на джерела.

Співрозмовники-представники європейських країн повідомили, що США надіслали документ із запитанням щодо можливого внеску кожної з країн. При цьому два джерела додали, що він був надісланий на початку цього тижня.

Президент Фінляндії Александр Стубб підтвердив агентству цю інформацію.

«Американці надали європейцям анкету з опитуванням щодо їх можливого внеску. Це змусить європейців замислитися, а потім вирішити, чи кожна з країн відповідатиме на питання, чи це буде узгоджена спільна відповідь», — сказав Стубб.

Раніше Financial Times повідомила, що Вашингтон попросив своїх європейських союзників надати інформацію про зброю, миротворчі війська та заходи безпеки, які вони могли б забезпечити Україні.

«Ідея, очевидно, полягає в тому, щоб побачити, як європейські союзники бачать можливі рамки для переговорів, щоб покласти край конфлікту, і оцінити можливе залучення Європи та Сполучених Штатів», — припустив європейський дипломат, обізнаний з документом.

«Опитувальник» містить шість запитань, одне з яких стосується конкретно  країн-членів Європейського Союзу, повідомив співрозмовник видання.

Президент України Володимир Зеленський у суботу закликав до створення європейської армії, стверджуючи, що континент більше не може бути впевненим у захисті з боку Сполучених Штатів, натомість сильна армія викличе повагу з боку Вашингтона.

Президент США Дональд Трамп минулого тижня провів телефонну розмову з президентом Росії Владіміром Путіним і заявив, що переговори про припинення війни повинні початися негайно.

Перспектива швидкого врегулювання змусила політиків у Києві та Європі терміново визначитися з гарантіями безпеки та з тим, яку роль, можливо, доведеться відіграти Європі у разі, якщо Сполучені Штати відмовляться від підтримки України та континенту в цілому.

«Американці наближаються до європейських столиць і запитують, скільки солдатів вони готові розгорнути», – сказав третій дипломат.

Раніше Associated Press повідомило, що європейські країни непублічно працюють над планом введення військ в Україну, аби допомогти забезпечити дотримання будь-якого майбутнього мирного врегулювання з Росією. Найбільш активну позицію в цьому процесі займають Велика Британія та Франція.

Джерело матеріала
loader