![Сибіга закликав країни Групи семи посилити тиск на Росію](https://thumbor.my.ua/DqQx1A9LoCTGA6IY9-a749Z2VUQ=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F833fe46541e15010a3f6c33a2c389d5c.jpg)
Сибіга закликав країни Групи семи посилити тиск на Росію
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство закордонних справ України.
У суботу, 15 лютого, Сибіга взяв участь у міністерському засіданні Групи семи, яке відбулося в рамках Мюнхенської безпекової конференції. Міністр наголосив, що війна Росії виходить далеко за межі України та має глобальні наслідки для всього світу.
«Результати цієї війни визначатимуть трансатлантичну безпеку на десятиліття вперед. Безпека України і трансатлантична безпека — неподільні. Посилення України означає посилення вашої власної безпеки», — зауважив він.
Глава МЗС назвав залучення Путіним Північної Кореї у війну проти України «надзвичайно небезпечним розвитком подій», який потенційно може дестабілізувати Корейський півострів та Індо-Тихоокеанський регіон.
«Демонструючи силу в Європі, США демонструють її і в Індо-Тихоокеанському регіоні — і навпаки. Будь-яка слабкість тут лише заохочуватиме ворогів США в інших частинах світу. Ми не можемо собі цього дозволити. У сучасному світі слабкість коштує надто дорого», — наголосив міністр.
Андрій Сибіга також підкреслив, що позиція Путіна не змінилася, оскільки він продовжує висувати ультиматуми та вимагати капітуляції.
«Його війна за своєю суттю є геноцидною, адже він не визнає України як країни, а українців — як окремої нації. Він прагне знищити нашу державу та народ. Саме тому ми продовжуємо чинити опір — бо хочемо жити. І він не зупиниться, поки ми його не зупинимо», — заявив глава МЗС.
Міністр закликав союзників посилити тиск на Путіна, щоб змусити його до добросовісних переговорів. Для цього необхідне поєднання економічного та військового тиску.
Сибіга зазначив, що економічний тиск включає посилення санкцій та експортного контролю для обмеження доступу Росії до технологій, повне використання заморожених російських активів, зниження цін на нафту та заміщення російських енергоносіїв в Європі та інших регіонах американськими та іншими джерелами енергії.
У цьому контексті міністр нагадав, що Україна вже запропонувала США використовувати свої унікальні підземні газові сховища для зберігання американського скрапленого газу.
Глава МЗС також підкреслив, що військовий тиск передбачає «озброєння України до зубів».
«Для стабілізації ситуації на фронті нам потрібне конкретне озброєння у необхідних кількостях і вчасно. Це також допоможе запобігти захопленню росіянами більшої частини наших стратегічних ресурсів», — зауважив він.
Міністр додав, що кампанія військового тиску також передбачає нарощування оборонної промисловості. За його словами, з 2022 року Україна збільшила обсяги національного оборонного виробництва вшестеро й наразі продовжує його розширювати.
Глава українського зовнішньополітичного відомства підкреслив, що Україна відкидає будь-які спроби поставити на один щабель агресора і жертву.
«Немає жодної країни у світі, яка прагнула б припинення війни більше, ніж ми. Але не ми розпочали цю війну — на нас напали. Росія є агресором, а Україна правомірно захищається», — зазначив він.
Міністр наголосив, що принципи «нічого про Україну без України» та «нічого про Європу без Європи» залишаються фундаментальними та непохитними.
Як повідомляв Укрінформ, з 14 по 16 лютого проходить Мюнхенська безпекова конференція. Участь у ній також бере українська делегація на чолі з Президентом Володимиром Зеленським.
Фото: МЗС
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)