Перевірку Держоператора тилу пройшли 1,6 тисячі потенційних постачальників ЗСУ
Перевірку Держоператора тилу пройшли 1,6 тисячі потенційних постачальників ЗСУ

Перевірку Держоператора тилу пройшли 1,6 тисячі потенційних постачальників ЗСУ

Перевірку на відповідність антикорупційним та санкційним вимогам закупівельної агенції Міністерства оборони "Державний оператор тилу" пройшли 1600 потенційних постачальників Збройних сил України.

Про це повідомила пресслужба Міноборони, передає Укрінформ.

Як зазначається, у 2024 році ДОТ провела перевірку 1603 потенційних контрагентів ЗСУ на відповідність вимогам антикорупційного та санкційного законодавства. За інформацією пресслужби МОУ, два з них були відхилені через застосування до них санкцій Антимонопольного комітету, а ще один учасник - у зв’язку з наявністю податкового боргу.

"Будь-які ризики зловживань на етапі закупівель - це загроза якості постачання для ЗСУ. Наше завдання - не лише перевіряти контрагентів, а й створювати умови, за яких недобросовісні компанії взагалі не зможуть брати участь у державних тендерах", - зазначив директор Департаменту політики закупівель МОУ Гліб Канєвський.

Крім того, повідомляється, що торік ДОТ перевірив на відповідність вимогам доброчесності 206 осіб, серед яких співробітники та кандидати на посади. П'ятеро з них отримали негативні висновки та не були допущені до роботи в агенції. Перевірка здійснювалася за основними критеріями, серед яких - наявність конфлікту інтересів, притягнення до кримінальної відповідальності або підтвердження випадків витоку інформації.

Директор з управління ризиками та комплаєнс ДОТ Дмитро Бігунець зауважив, що головне завдання антикорупційної програми ДОТ - врегулювання відносин з контрагентами та створення прозорих механізмів контролю.

"Окрім стандартних заходів, ми впровадили нові інструменти, такі як розробка обмежувальних заходів для недобросовісних постачальників та сертифікація за міжнародним стандартом ISO 37001:2016. Результати цієї сертифікації стануть відомі найближчим часом", - зазначив він.

Звіт про виконання антикорупційної програми за 2024 рік стане основою для вимірювання подальшого прогресу у впровадженні антикорупційної політики ДОТ, додали у МОУ.

Як повідомляв Укрінформ, представники закупівельної агенції Міністерства оборони "Державний оператор тилу" перевірили роботу одного з виробників мастил для Збройних сил України.

Фото: facebook.com/dotgovua

Теги за темою
Збройні сили України Міноборони
Джерело матеріала
loader