ЄС пом’якшив регулювання ШІ, щоб стимулювати інвестиції
ЄС пом’якшив регулювання ШІ, щоб стимулювати інвестиції

ЄС пом’якшив регулювання ШІ, щоб стимулювати інвестиції

Європейський Союз змінює свій підхід до регулювання штучного інтелекту, щоб стимулювати розвиток технологій і залучати більше інвестицій у цю сферу, повідомляє Financial Times.

Що змінюється?

    • Скасовується запланована директива щодо відповідальності за ШІ
    • Спрощуються вимоги до звітності у межах Акта про ШІ
    • Новий кодекс практики щодо ШІ, який з’явиться у квітні, зменшить бюрократичне навантаження на компанії

Виконавча віцепрезидентка Європейської комісії з питань цифрової політики Хенна Вірккунен заявила, що ЄС прагне підтримати бізнес у дотриманні правил без зайвої бюрократії. «Ми не хочемо накладати на компанії додаткові зобов’язання щодо звітності», – зазначила вона.

Технологічні компанії, зокрема Google і Meta, неодноразово висловлювали занепокоєння щодо регуляторного тиску. Провідний лобіст Meta Джоел Каплан у Брюсселі застеріг, що новий кодекс може накласти «технічно складні й важко здійсненні вимоги».

Водночас ЄС зберігатиме жорсткий контроль над найбільш потужними моделями ШІ, такими як GPT-4 від OpenAI та Gemini від Google, які підпадають під додаткові вимоги щодо прозорості.

Спрощення регуляцій збіглося в часі з напруженістю у відносинах між ЄС та США. Адміністрація президента Дональда Трампа неодноразово критикувала штрафи, накладені на американські компанії, а віцепрезидент Джей Ді Венс під час саміту ШІ в Парижі назвав європейські правила «обтяжливими».

Проте Вірккунен наголосила, що зміни у регуляціях – це внутрішнє рішення ЄС, а не реакція на тиск США. «Це питання нашого власного прагнення підвищити конкурентоспроможність», – підкреслила вона.

ЄС продовжить контролювати діяльність онлайн-платформ і забезпечуватиме дотримання правил, оскільки Європа залишається ключовим ринком для технологічних корпорацій.

Джерело матеріала
loader
loader