![У Києві відновили будівництво офісного центру на фундаменті історичної будівлі: активісти б'ють на сполох](https://thumbor.my.ua/zapiaH9RJzSylTlrxoFCVVE1hL4=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2Fa58e465b132790eece2daf1a757c2a7a.png)
У Києві відновили будівництво офісного центру на фундаменті історичної будівлі: активісти б'ють на сполох
Будівля була зведена у 18 столітті
У Києві на вулиці Івана Мазепи, 3в відновили роботи з будівництва офісного центру на місці археологічної знахідки — фундаменті Палацу Кирила Розумовського, останнього гетьмана України. Попри відкриту кримінальну справу, забудовник відновив спорудження, яке раніше було зупинено після виявлення залишків цього історичного об'єкта.
Про це повідомив активіст і громадський діяч Дмитро Перов на своїй сторінці в Facebook. Він висловив обурення з приводу поновлення будівельних робіт.
"Забудовник відновив спорудження офісного центру на фундаментах Палацу Кирила Розумовського, 1799 р. Попри відкрите кримінальне провадження, ТОВ "Собі" відновив роботи з будівництва офісного центру, за адресою: вул. Мазепи, 3в", — написав Перов.
Як зазначає активіст, екскаватор зараз зносить будівлю Інженерних служб Київської фортеці, 1853 року, що знаходиться на території археологічної пам’ятки. За словами Перова, цей об'єкт також мав культурну й історичну цінність.
Представники забудовника, своєю чергою, зазначають, що роботи відновлені відповідно до дозволу Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, яке виключило об'єкт з Державного реєстру пам'яток.
Дмитро Перов також оприлюднив фото з місця будівництва та звернення до Київської міської прокуратури.
Нагадуємо, ще на початку 2024 року, під час археологічних розкопок, на території виявили унікальні залишки палацу, збудованого в 1799 році. Тоді ж роботи на будівельному майданчику були припинені, а Національна поліція відкрила кримінальне провадження для перевірки законності дій забудовника. Проте, як повідомляють активісти, роботи на об'єкті відновилися в середині лютого цього року.
Раніше "Телеграф" писав, що у Києві не вдалося захистити будівлі, яким понад 100 років. Чому Київрада проти і як вберегти історичну забудову.
![loader](/files/images/preloader.gif)