Ув'язненого громадянського журналіста з окупованого Криму Рустема Шейхалієва переводять з колонії Єнісейська до лікарні
Громадського журналіста і кримськотатарського активіста, фігуранта другої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Рустема Шейхалієва, засудженого у Росії до 14 років ув'язнення, переводять з в’язниці міста Єнісейська до лікувально-виправної установи «Крайова туберкульозна лікарня №1» ГУ ФСВП Красноярського края РФ. Про це пише Zmina з посиланням на повідомлення дружини бранця Кремля Сурії Шейхалієвої.
За її словами, до арешту у березні 2019 року чоловік не скаржився на здоров’я, однак тюремні умови погіршили його стан, у нього почалися проблеми із венами. Після етапу до в’язниці Єнісейська у Рустема виявили варикоз на обох ногах. Медпрацівник, якого викликали для огляду, сказав, що «нічого страшного немає», і виписав мазі та пігулки. Сурія Шейхалієва відправила медпрепарати, але це не покращило стан чоловіка.
Під час тривалого побачення у вересні минулого року вона побачила, що ноги чоловіка посиніли до колінних суглобів. Згодом вона дізналася, що ліки знов не дали позитивного результату.
«Нині, за словами чоловіка, ноги посиніли вище стегна, вони почали хворіти і набрякати. Тому, нарешті, медики вирішили відправити його до лікарні. Як буде проходити лікування — оперативно або крапельниці, уколи, стаціонарно чи відправлять лікуватись "вдома" — я не маю інформації», — написала Сурія Шейхалієва.
Вона телефонувала до лікарні, але там сказали, що можуть надати інформацію лише особисто.
«Після того, як я пояснила, що від Криму та до Красноярська добиратися близько 5 з половиною тисяч кілометрів, мені запропонували написати на електронну пошту. Я напишу листа і чекатиму на відповідь», — зазначила жінка.
24 листопада 2022 року Південний окружний військовий суд у Росії визнав кримськотатарського активіста винним у «терористичній діяльності» та «спробі захоплення влади». Шейхалієва засудили до 14 років позбавлення волі.
Наприкінці квітня 2024 року його етапували в Красноярський край. Нині журналіст перебуває за 6 тисяч кілометрів від рідного Криму.
Фото: «Кримська солідарність»
Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
![loader](/files/images/preloader.gif)