Безпека України, Європи та всього світу тісно пов’язані - фон дер Ляєн в Мюнхені
Безпека України, Європи та всього світу тісно пов’язані - фон дер Ляєн в Мюнхені

Безпека України, Європи та всього світу тісно пов’язані - фон дер Ляєн в Мюнхені

В часи, коли перед людством постають критичні виклики, важливо розуміти, що стоїть за словами політиків, тому що ставкою подальших дій є безпека як для України, так і для Європи й усього світу.

Про це сьогодні під час виступу на Мюнхенській безпековій конференції заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«У центрі усього є безпека для України, для нашого континенту та ширшого світу. У цій кімнаті ми всі відчуваємо, що є ставкою. Це історичний момент. З’являються великі виклики, і було багато розмов протягом минулих трьох днів. Але завжди корисно дивитися далі слів, і визнавати, що ми лише на початку цього процесу. Варто підбити, якими є стартові позиції», - сказала фон дер Ляєн.

Вона привернула увагу аудиторії до разючого контрасту між позицією Президента України Володимира Зеленського та позицією російського диктатора.

«У найбільш важких обставинах Президент Зеленський готовий працювати задля миру, який буде гідним жертв, що понесла його країна, гідним (пам’яті – ред.) його полеглих співвітчизників. Як Зеленський говорив від самого початку, українці хочуть миру більше, ніж будь-хто інший. Цей мир має бути справедливим та тривалим, щоб жах минулих трьох років ніколи не повернувся знову», - ці слова зал конференції зустрів оплесками.

Фон дер Ляєн зазначила, що, з іншої сторони, президент Путін також висловив «готовність зустрітися», але при цьому є разюча відмінність. Саме у Путіна є можливість продемонструвати, що це не у його інтересах, - продовжувати цю війну. Це справа Путіна – показати, що він відмовляється від власного наміру знищити Україну.

«Дозвольте мені бути дуже чіткою. Поразка України могла б послабити Європу. Але вона також могла б послабити Сполучені Штати, могла б зробити більш інтенсивними виклики в Індо-Тихоокеанському регіоні. Це могло б бути загрозою нашим спільним інтересам. Ми бачимо, як всі автократи цього світу уважно слідкують, чи є безкарність, коли ви вдираєтеся до власного сусіда та порушуєте міжнародні кордони, або ж є воля, щоб стримувати це. Вони дуже уважно спостерігають, які дії ми обиратимемо. Саме тому так важливо, щоб ми зробили це вірним шляхом», - наголосила президентка Єврокомісії.

Вона зауважила, що Україна потребує миру через силу. Європа хоче миру через силу. І президент Сполучених Штатів Дональд Трамп чітко дав зрозуміти, що він твердо відданий досягненню миру через силу. Керівниця Єврокомісії висловила впевненість, що, за умови спільної роботи та залучення всіх сторін, є можливим досягти бажаного результату, - справедливого та тривалого миру.

За словами фон дер Ляєн, Європа робить у це свій внесок. Загальний обсяг фінансової та військової допомоги, яку ЄС надав України з початку російського вторгнення, перевищив 134 мільярда євро, що є еквівалентом 140 мільярдів доларів США. Ця сума включає 52 мільярда доларів військової допомоги. Крім того, ЄС застосував масштабні санкції, які суттєво послабили економіку Росії, практично ліквідував власну залежність від російського газу, що зробило більш стійкими всі європейські країни.

«Ми готові зробити більше. Ми працюємо з Україною над її входженням до ЄС. Тому що Україна є частиною нашої європейської родини, і тут, у Європі, її майбутнє», - наголосила президентка Європейської комісії.

Як вже повідомлялося, сьогодні в Мюнхені почалася щорічна безпекова конференція за участі світових лідерів та політиків, представників наукових кіл та громадськості, які обговорюватимуть найбільш гострі та актуальні проблеми світової стабільності й безпеки.

Джерело матеріала
loader
loader