![Учасникам конференції в Мюнхені представили виставку про війну в Україні](https://thumbor.my.ua/SlPQwjRfy2SNPzRvTN2yrEwslgk=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F4510fd5b77c7267897135ade46b1f911.jpg)
Учасникам конференції в Мюнхені представили виставку про війну в Україні
Представив проєкт Фонд Віктора Пінчука спільно з PinchukArtCentre у партнерстві з Офісом Президента, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Виставковий проєкт представляє міжнародній спільноті, яке майбутнє чекає на світ, якщо російську агресію в Україні не зупинити негайно. Таке майбутнє передають роботи провідних міжнародних та українських художників.
Серед них — монументальне відео Давіда Клербоута «Пташина клітка», що переносить глядачів у класичний європейський сад і маєток. Ця ідилічна сцена переривається мовчазним вибухом: мир і добробут зазнають руйнації.
У Мюнхені відкрилася виставка про війну в Україні / Фото: Фонд Віктора Пінчука
Загроза для Заходу та всього світу найяскравіше виражена в роботі Олексія Сая «Воля». Інсталяція створена з літер зруйнованої під час боїв стели прифронтового села Любимівка на Херсонщині.
Ярема Малащук та Роман Хімей задокументували прибуття евакуаційних потягів із пораненими солдатами. Це відлуння світових воєн та водночас нагадування іноземному глядачу про українські реалії. Відеоробота також слугує своєрідним натяком на те, що чекає Європу, якщо Україна зазнає поразки. Цитати політичних лідерів та інших експертів, розміщені в експозиційному просторі, наголошують на геополітичних і глобальних наслідках війни в Україні.
![Учасникам конференції в Мюнхені представили виставку про війну в Україні - Фото 10](https://thumbor.my.ua/jbUQJYAPj8AFvZGqhxCh01FOiQ0=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fe5b80a29f7026c9d20efab9fe1eaaf7f.jpg)
Відкриваючи виставку, Вольфганг Ішингер, президент Ради фонду Мюнхенської конференції з безпеки та член Наглядової ради YES, наголосив на важливості та ефективності представлення художніх творів для привернення уваги міжнародної спільноти до подій в Україні.
«Хорошою новиною, на мою думку, є те, що з'явилася надія на серйозні зусилля, аби довести цю війну до мирного завершення. Не дуже хороша новина полягає в тому, що деякі з нас не впевнені, що наші погляди будуть повністю враховані в процесі, про який було оголошено», — сказав дипломат.
Заступник міністра закордонних справ ФРН Тобіас Лінднер своєю чергою акцентував, що підсумки війни матимуть серйозні наслідки для безпеки у всьому світі, особливо в Європі. Німеччина, за його словами, теж хоче миру, але справедливого та тривалого.
«І якщо ми серйозно ставимося до миру, здобутого силою, ми повинні й надалі зміцнювати Україну та забезпечити її присутність за столом переговорів в якомога сильнішій позиції», — наголосив заступник міністра.
![Учасникам конференції в Мюнхені представили виставку про війну в Україні - Фото 11](https://thumbor.my.ua/iu9GFpBqSX0h1nXZoY0UEPvabfk=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F71f3557037523f38a7c6d8d31d23bb29.jpg)
Своєю чергою міністр закордонних справ Естонської Республіки Маргус Цахкна застеріг від повторення помилок минулого, які призвели до Другої світової війни.
«На жаль, ми спостерігаємо певні паралелі з Мюнхенською угодою 1938 року. Та я вірю, що ми дійсно можемо уникнути всього того, що сталося після того маю на увазі початок Другої світової війни в 1939 році. Ми маємо можливість бути рішучими та не повторювати помилок історії. Тоді ціна була дуже високою», - вважає Цахкна.
Бойова медикиня та військова психологиня бригади «Лють» Національної поліції Ксенія Долідзе звернулася до партнерів України: «Якщо наші партнери досі зберігають живе серце та прагматичний розум, вони повинні розуміти, наскільки важливим є усвідомлення, що перемога України — в їхніх інтересах».
Презентуючи проєкт, Віктор Пінчук поінформував, що цього року його меседж західним політикам, які впливають на прийняття рішень, такий: «У найглибших інтересах національної безпеки країн світу — не дати нашому божевільному, неконтрольованому ворогу перемогти в Україні. Це в інтересах світових лідерів».
Виставка Your Country First - Win With Us відкрита для учасників Мюнхенської конференції протягом її роботи - до 16 лютого.
Як повідомлялося, цю виставку було презентовано в Давосі під час Щорічної зустрічі Всесвітнього економічного форуму у січні 2025 року.
Фото: new.pinchukartcentre.org
![loader](/files/images/preloader.gif)