![У світі не залишилось незабруднених місць: вчені шокували заявою про те, куди дістався пластик](https://thumbor.my.ua/Vwz3J0Vrd4CeR2NEAGWpKCN7ZTU=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F727fff4205edb6e481200bbe6ff5ef93.jpg)
У світі не залишилось незабруднених місць: вчені шокували заявою про те, куди дістався пластик
Крихітні пластикові частинки розміром з еритроцит були виявлені в Антарктиді. Вчені заявляють, що це тривожний сигнал про те, що навіть найвіддаленіші куточки планети забруднюються, повідомляє 24 Канал з посиланням на Express.
Забруднення пластиком було виявлено на глибоководних ділянках
Мікропластик був виявлений під час аналізу зразків снігу з трьох ділянок, де дослідники проводили польові роботи.
Керівниця дослідження Кірсті Джонс-Вільямс сказала, що результати дослідження підкреслюють "повсюдний характер пластикового забруднення, демонструючи, що немає місця на Землі, яке було б дійсно недоторканим".
Забруднення пластиком було виявлено на глибоководних ділянках льодовика Юніон і льодовика Шанца, а також на Південному полюсі, де розташована дослідницька станція Антарктичної програми США.
У зразках снігу виявили пластик / Фото istock
Вперше були використані передові методи для виявлення частинок розміром 11 мікрометрів – приблизно з еритроцит.
Концентрація коливалася від 73 до 3,099 частинок на літр снігу. Більшість з них були менші за 50 мікрометрів, що свідчить про те, що попередні дослідження з використанням менш чутливих методів могли недооцінити масштаби проблеми.
Частинки включали поширені типи пластику, такі як поліамід (використовується в текстилі), поліетилентерефталат (міститься в пляшках і пакуванні), поліетилен і синтетичний каучук.
Поліамід становив понад половину мікропластику й був виявлений у всіх зразках, відібраних поблизу польових таборів, але не на віддаленому "контрольному" майданчику.
В Антарктиді виявили забруднення від пластику / Фото istock
Екологиня Клара Манно сказала, що це свідчить про те, що деякі частинки могли потрапити з одягу та обладнання, яке використовували вчені.
Ми вважаємо, що це означає, що існують місцеві джерела забруднення пластиком, принаймні, коли йдеться про поліамід,
– зазначила вона.
За її словами, це може бути верхній одяг, мотузки та прапорці, які використовуються для позначення безпечних маршрутів у таборі та навколо нього.
Вчена додала, що потрібно провести більше досліджень, щоб повністю зрозуміти джерела мікропластикового забруднення в Антарктиді. Це дозволить зрозуміти, як найкраще зменшити забруднення в одному з найбільш незайманих місць на Землі.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)