![Техніка і боєприпаси для ЗСУ за ленд-лізом: генерал про сценарій допомоги США](https://thumbor.my.ua/TcNRywZJMeJXonhMrJ-Yzr_APkA=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F7bc41a5b088a76f9cf17140f0424ede3.jpg)
Техніка і боєприпаси для ЗСУ за ленд-лізом: генерал про сценарій допомоги США
Важливо:
Колишній голова Служби зовнішньої розвідки України, генерал армії України Микола Маломуж оцінив імовірність запуску механізму ленд-лізу в контексті допомоги США Україні.
"У новій адміністрації США переглядаються програми допомоги, і хоча контракти будуть виконуватися, постачання зброї відбуватиметься, це ще не означає системного забезпечення Збройних сил України всіма необхідними видами озброєнь у довгостроковій перспективі", - сказав він в інтерв'ю Главреду.
Експерт вважає, що президент США Дональд Трамп не готовий передавати техніку, боєприпаси та фінансову допомогу на безоплатній основі.
"Його підхід передбачає компенсаційний механізм або передачу в тимчасове користування з перспективою повернення або часткової фінансової компенсації після війни. Тобто це певний формат гармонізації відносин. Це дає змогу йому як бізнесменові та керівнику демонструвати, що ресурси США не витрачаються безповоротно, а водночас надавати реальну допомогу Україні в боротьбі проти агресії Російської Федерації", - пояснив він.
Співрозмовник також вказав на те, що такий формат може стати способом легітимізувати подальшу військову допомогу через Конгрес і Сенат.
"Тому логіка полягає в тому, щоб усе-таки задіяти такий механізм, який не діяв за часів Байдена, адже тоді було ухвалено рішення про безоплатне передання зброї через бюджетне фінансування та замовлення у великих американських і міжнародних компаній. Однак зараз пропонується інший формат, який також передбачає постачання, можливо, навіть у більшому обсязі, але вже в рамках нового проєкту ленд-лізу, який раніше не використовувався", - упевнений він.
Маломуж додав, що раніше ленд-ліз було замінено на безоплатну передачу озброєння адміністрацією експрезидента Джо Байдена.
"Трамп же змінив цю модель, яка не передбачає безкоштовних поставок, але в рамках ленд-лізу функціонує за принципом тимчасового користування з перспективою повернення або компенсації після завершення війни", - резюмував він.
Дивіться відео - інтерв'ю Миколи Маломужа:
Нагадаємо, раніше Німеччина оголосила, що надасть Україні великий пакет військової допомоги в першій половині 2025 року. До нього увійдуть: 22 танки Leopard 1, 25 бойових машин піхоти Marder, зенітно-ракетна система Iris-T SLM/SLS.
Також Німеччина оновила перелік військової допомоги Україні. Берлін уже передав ЗСУ тисячі артилерійських снарядів, 600 ударних дронів, 5 бойових машин піхоти Marder, 9 колісних бойових машин RCT-30 Boxer.
Як повідомляв Главред, США оголосили про надання Україні останнього пакета військової допомоги на суму 500 мільйонів доларів. Пакет включає додаткові ракети для протиповітряної оборони, багато снарядів і ракет класу "повітря-земля", а також обладнання для підтримки українських F-16.
Читайте також:
Хто такий Микола Маломуж
Микола Григорович Маломуж (23 вересня 1955, Звенигородський район, Черкаська область) – український державний діяч, голова Служби зовнішньої розвідки України з 2005 по 2010 роки, генерал армії України. Голова Всеукраїнської Координаційної ради офіцерів та військовослужбовців, пише Вікіпедія.
![loader](/files/images/preloader.gif)