![Саміт НАТО не визначав членство України в Альянсі частиною мирної угоди - Рютте](https://thumbor.my.ua/rlsVTgaVMQ3EMYIcmtpgifX9OTk=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Ff0d44e826d78d6e8fb4bb8b6659fc8c1.jpg)
Саміт НАТО не визначав членство України в Альянсі частиною мирної угоди - Рютте
Про це сьогодні у Німеччини після прибуття для участі у Мюнхенській безпековій конференції заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Саме так він відповів на запитання журналістів, чи змінилася позиція країн НАТО, які раз за разом підтверджували, що одного дня Україна увійде до Альянсу, і що рух України до НАТО є незворотним.
«Де у рішеннях саміту сказано, що це має бути частиною мирної угоди? Це було рішення на рівні 32 лідерів, але те, що ми обговорюємо зараз, – це найкращі шляхи, щоб мирна угода була тривалою та міцною. Є багато шляхів, щоб цього досягти», - сказав Рютте.
За його словами, ніколи раніше не йшлося, навіть під час Вашингтонського саміту, що в процесі досягнення миру в Україні «має бути НАТО». «Я був на цьому саміті, знову повторю, це не було про мирну угоду. Є багато розмов, що частиною цієї угоди має бути НАТО, але ніколи не було обіцянки, що він (Альянс) буде частиною результату. Має бути (рух) крок за кроком: поставити їх (українців) у позицію сили, та переконатися, що якою б не була ця угода – вона буде стійкою, і Путін не буде атакувати знову», – наголосив генсек НАТО.
Він зауважив, що на Мюнхенській конференції зосереджуватиме увагу на трьох головних темах: урегулювання в Україні, збільшення оборонних витрат та нарощування оборонного виробництва.
«Ми будемо зосереджені передусім на Україні. Є загальна згода, що ми маємо забезпечити, щоб вони (українці) були у якомога кращій позиції, коли мирні переговори розпочнуться, коли прийде час для них брати участь у цих переговорах. Надається військова підтримка Україні у вигляді постачання зброї та тренувань. Також є масштабна згода, що ця угода - у разі її прийняття - має бути міцною та тривалою, що Путін не буде намагатися знову загарбати жодної квадратної милі (території) України», - сказав керівник НАТО.
Ще однією важливою темою зустрічі, на переконання Рютте, має стати нарощування оборонного виробництва. Потрібно виробляти набагато більше зброї, і це стосується всіх – США, Канади, європейських союзників по Альянсу.
«Третє – це витрати. Ми маємо витрачати більше. Європа як частина НАТО має зміцнюватися. Ми не витрачаємо достатньо. Ймовірно, це може бути від 3 відсотків. Я не можу коментувати конкретні цифри зараз, але вони мають ґрунтуватися на фактах і показниках, відповідно до визначених спроможностей. Але очевидно: якщо будемо дотримуватися поточних показників, ми не досягнемо мети, ми не будемо у безпеці вже у наступні 5-6 років. Мусимо це зробити не лише тому, що це буде справедливо щодо американців і ми маємо взяти на себе більше навантаження, а й тому, що мусимо пересвідчитися, що маємо можливості захистити себе колективно», - сказав Рютте.
Як повідомлялося, у Мюнхені 14 лютого розпочинається щорічна безпекова конференція за участю світових лідерів та політиків, представників наукових кіл та громадськості.
Фото: Munich Security Conference
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)