![Є відстрочка, але прийшла повістка: юрист пояснив, що робити](https://thumbor.my.ua/dNCph7A3PbfSKAlrP4zpGCQNKNA=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F727f917761605422674489315f12c63a.jpg)
Є відстрочка, але прийшла повістка: юрист пояснив, що робити
Юрист нагадав, що якщо не забрати повістку з пошти, вона все одно вважатиметься врученою.
Є кілька причин, чому люди з відстрочкою від мобілізації можуть отримати повістку поштою. Юрист Дмитро Дончак пояснив, що робити у такому разі.
Про це йдеться на порталі B2B Consult.
Під час воєнного стану та загальної мобілізації в Україні повістки можуть вручатися військовозобов'язаним не лише особисто, а й через поштову службу. Вони можуть надходити навіть тим чоловікам, які мають відстрочку від призову.
За словами юриста, відправити повістку особі з відстрочкою можуть через:
- плутанину з даними у ТЦК та СП;
- невнесення інформації про відстрочку.
Дончак зазначив – якщо є відстрочка від мобілізації, хвилюватися через повістку з ТЦК не варто. Проте, якщо лист не забрати, повістка все одно вважатиметься врученою, незалежно від обставин, що може спричинити відповідальність.
"Як наслідок – ви не знаєте, що там у листі, а ТЦК (якщо це лист від них, і якщо в листі повістка) вважатиме, що чоловік не виконує їхні законні вимоги. Наслідки: чоловіка оштрафують і внесуть у розшук", – пояснив правник.
Він порадив у будь-якому разі забрати лист. Після цього варто прийти до ТЦК та показати документ із підтвердженням відстрочки.
![loader](/files/images/preloader.gif)