Пісторіус: Треба переконатися, що Росія не вийде з цієї війни ще більшою загрозою, ніж раніше
Пісторіус: Треба переконатися, що Росія не вийде з цієї війни ще більшою загрозою, ніж раніше

Пісторіус: Треба переконатися, що Росія не вийде з цієї війни ще більшою загрозою, ніж раніше

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що перед Європою зараз стоїть вибір між миром та кризою, водночас тривалий мир можливий лише із сильною та вільною Україною.

Про це він заявив на Мюнхенській безпековій конференції, передає кореспондент Укрінформу.

«Ми повинні зробити так, щоб Україна не залишилася наодинці. Без сильної і вільної України не буде тривалого миру в Європі», - підкреслив Пісторіус.

Німецький урядовець нагадав, що СШАнаполягають на швидкому мирному врегулюванні між Росією та Україною та очікують, що Європа візьме на себе провідну роль у забезпеченні будь-якої наступної угоди.

«Ці переговори можуть стати поворотним моментом для нашого континенту і трансатлантичних відносин, історичним моментом, який може піти в дуже різних напрямках. Вибір, який ми зробимо зараз, визначить, чи будемо ми жити в мирі, чи в кризі. Він визначить наше майбутнє і майбутнє наступного покоління в Європі, а також за її межами», - наголосив міністр.

За його словами, не буде стійкого порядку, заснованого на правилах, якщо переможе агресія.

«Потрібно переконатися, що Росія не вийде з цієї війни ще більшою загрозою, ніж раніше. Крихкий мир, який лише відтерміновує наступну війну, не є варіантом», - наголосив він.

Пісторіус назвав три пункти успішної стратегії переговорів з європейського боку. «По-перше, європейці та українці мають брати активну участь у переговорах. Тільки об'єднавшись, ми зможемо бути сильними. По-друге, Україна має вести переговори з позиції сили. Тому Німеччина залишатиметься найбільшим прихильником України на цьому континенті. По-третє, трансатлантичний альянс не повинен нічого знімати зі столу ще до початку мирних переговорів», - заявив він.

Очільник Міноборони ФРН вважає, що дискусії про членство України в НАТО або територіальні питання мають відбуватися за столом переговорів з ретельним урахуванням і в тісній координації між членами Альянсу.

«Ми, європейці, повинні внести левову частку в сили стримування і оборони в Європі. Ми повинні формувати реальність, в якій живемо, перш ніж вона сформує нас», - підкреслив він.

Як повідомляв Укрінформ, президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Європа має зрозуміти аргументи у заявах американських посадовців, що пролунали минулого тижня, та погодитися з необхідністю збільшити витрати на власну оборону.

Теги за темою
Європа
Джерело матеріала
loader
loader