Мінцифри представило Індекс цифрової трансформації регіонів у 2024 році
Мінцифри представило Індекс цифрової трансформації регіонів у 2024 році

Мінцифри представило Індекс цифрової трансформації регіонів у 2024 році

Лідерами цифрової трансформації стали Львівська, Дніпропетровська та Одеська області.

Лідерами цифрової трансформації у 2024 році стали Львівська, Дніпропетровська та Одеська області, які зайняли перші три позиції за Індексом цифрової трансформації регіонів. Про це повідомила пресслужба Мінцифри.

Індекс — один з інструментів вимірювання рівня цифрової трансформації в державі. Максимальне значення Індексу — 1 бал, він відображає показники спроможності в економіці, цифрових навичках, інфраструктурі, публічних послугах та цифровій трансформації на місцях. Цьогоріч показників оцінювання Індексу девʼять.

Мінцифри представило Індекс цифрової трансформації регіонів у 2024 році - Фото 1

Індекс цифрової трансформації України 2024 / Мінцифри

Результати дослідження демонструють, що Індекс у межах України в середньому становить 0,497 бала. Найвище значення зафіксовано у Львівській — 0,850 бала, Дніпропетровській — 0,844 бала та Одеській — 0,805 бала областях.

Індекс оцінює 9 основних показників:

  • Інституційна спроможність;
  • Розвиток інтернету;
  • Розвиток ЦНАП;
  • Впровадження режиму «без паперів»;
  • Цифрова освіта;
  • Візитівка області;
  • Проникнення базових електронних послуг;
  • Галузева цифрова трансформація;
  • Індивідуальні проєкти CDTO.

Серед цих категорій найвищі значення спостерігаються в проникненні базових е-послуг — 0,759, інституційній спроможності — 0,687 та розвитку інтернету — 0,686. Найнижче значення в упровадженні режиму «без паперів» — 0,421.

Мінцифри представило Індекс цифрової трансформації регіонів у 2024 році - Фото 2

Найвищі показники Індексу

Також Індекс дав змогу оцінити, на якому рівні соціальні заклади забезпечені доступом до інтернету. За результатами дослідження відкриті Wi-Fi зони мають: близько 10 тисяч шкіл, понад 5 тисяч бібліотек та більш ніж 1 тисяча соціальних закладів.

Цьогоріч Індекс містить новий показник — індивідуальні проєкти CDTO. Він дає змогу керівникам з цифрової трансформації на рівні ОВА самостійно визначати пріоритетні сфери для цифровізації відповідно до потреб регіону. У 2024 регіональні керівники та цифрові команди реалізували 125 проєктів. Серед них: 13 екологічних проєктів, 17 кібербезпекових, 15 оборонних. Частина проєктів масштабувалися на інші області. Наприклад, створення навичальних центрів операторів БПЛА.

Фото: Мінцифри

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Джерело матеріала
loader
loader