![До Землі мчить небезпечний астероїд, переповнений загадками: "збити" його можуть лише дві нації](https://thumbor.my.ua/D3n8UQkxK4DFya4dy742NDvreZg=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F4c72baca8a0652cd10faf5cb48476fd5.jpg)
До Землі мчить небезпечний астероїд, переповнений загадками: "збити" його можуть лише дві нації
Схоже, що людство вперше за свою історію може використати останні досягнення науки і техніки, щоб "подолати" загрозу від космічного об'єкта. Звичайно, ми зараз не говоримо про сценарій із фільму "Армагеддон", а лише передаємо слова вчених.
Є інформація, що планеті Земля потенційно загрожує астероїд 2024 YR4, який з невеликою ймовірністю може врізатися в Землю в 2032 році. Є й позитив, адже США та Китайська республіка мають "інструменти", щоб не допустити цього.
Про це стало відомо завдяки інформації на порталі Interesting Engineering.
Цей астероїд, діаметр якого оцінюється від 40 до 90 метрів, уперше був помічений у грудні 2024 року. Європейське космічне агентство навіть включило його до астероїдів високого ризику у своєму списку спостереження з ймовірністю зіткнення у 2032 році у 2,2%.
"Вірогідність зіткнення дуже мала, а астероїд досить малий, щоб наслідки будь-якого потенційного зіткнення були локального масштабу, але ситуація досить значна, щоб заслуговувати на увагу глобальної планетарної захисної спільноти", - зазначило агентство.
Зараз найбільшою проблемою для астрономів є точне визначення його орбіти та розміру. Ці чинники мають вирішальне значення розуміння істинної загрози, що він представляє. Яскравий маленький астероїд може виглядати як великий, але темний астероїд. Поточні оцінки розміру ґрунтуються на відбитому світлі, що не дуже надійно.
Цей небезпечний астероїд стане об'єктом спостережень космічного телескопа Джеймса Вебба. Астрономи будуть використовувати потужний телескоп, щоб отримати уявлення про розміри та орбіту астероїда.
Раніше повідомлялося, справа рук чи інших кінцівок? Вчені розкрили правду про інопланетні кола в Австралії.
Також, жест чи жесть? Таролог пояснив, що хотів показати Ілон Маск енергійними помахами рукою.
![loader](/files/images/preloader.gif)