Виступаючи під час Мюнхенської безпекової конференції, президент Литви Гітанас Науседа наголосив на небезпеці такого заманливого «швидкого миру», тобто - миру за будь-яку ціну, що його зараз так активно обговорюють у США та пропонують у Європі.
«Я вважаю, що це небезпечно, вкрай небезпечно - досягти швидкого миру в Україні. Про це я говорив із президентом Зеленським - Україна ніколи не прийме умови такого швидкого миру за будь-яку ціну. Ми ж говоримо тут про територіальну цілісність держави - держави, яка страждає, яка бореться, яка дає відсіч ворогу. У такій ситуації ми маємо посилити Україну. Зараз же, як виявилося, що Росія на боці сили. У такій ситуації ми повинні проводити переговори і ми повинні сидіти за столом переговорів», - сказав президент Литви.
Науседа відкидає ймовірність проведення переговорів про закінчення війни без України і вважає, що можливість підтримати Україну у Європи є - було б бажання.
«Ми багато говорили про роль Європи - до війни, після війни - і про відповідальність Європи, про обов'язки Європи. Без Європи немислимий жоден процес переговорів. А якщо переговори будуть проводитися без України, то це взагалі буде одіозно: Україна перебуває в стані війни, вона вкладає всі можливі сили в цю боротьбу - і ми повинні її підтримати. Ми повинні повністю підтримувати Україну.
Це наш обов'язок по відношенню до себе і наш обов'язок по відношенню до України. Ми багато чули декларацію на цю тему, і не завжди вони виконувалися. Але наші північні країни і Німеччина здатні виконати свої зобов'язання по відношенню до України.»
Нагадаємо, наприкінці 1924 року президент Литви Гітанас Науседа на саміті ЄС у Брюсселі заявив, що поки що зарано говорити про мирні переговори між Києвом і Москвою
«Я чув певні чутки про мирні переговори. На мою думку, ще занадто рано про це говорити. Росія зараз у наступальній позиції, Росія йде вперед, Росія відчуває себе сильнішою в будь-яких можливих переговорах. Це не призведе до справедливого і сталого миру», - зазначив Науседа.
Політик наголосив, що будь-які спроби вийти на переговори зараз означатимуть несправедливий і нестійкий мир.
«Росія не демонструє жодної волі до переговорів. Думаю, у цій ситуації ми можемо робити все від нас залежне для підтримки України, щоб зробити Україну сильнішою. І тільки після цього просуватися до столу переговорів», - додав він.
Цю ж позицію він демонструє і зараз.