У команді Трампа по Україні заміна? Чому імені Келлога немає у списку переговорників
У команді Трампа по Україні заміна? Чому імені Келлога немає у списку переговорників

У команді Трампа по Україні заміна? Чому імені Келлога немає у списку переговорників

Стів Віткофф особисто спілкувався із російським президентом

Забудовник Стів Віткофф організував звільнення американського вчителя Марка Фогеля з російської в’язниці та відчинив двері для переговорів щодо України.

Схоже, приятель Трампа з гольфу тріумфально витіснив Кіта Келлога з українського треку. Про це пише The Times.

Ключовою фігурою, яка брала участь у забезпеченні обміну в’язнями та підготовці ґрунту для телефонної розмови Трампа та Путіна, був не спеціальний представник Трампа в Україні та Росії, відставний генерал-лейтенант Кіт Келлог, а забудовник Стів Віткофф, йдеться у публікації.

Між Віткоффом та самим Путіним велися напружені переговори, в яких використовувалися неофіційні канали, які проходили через Катар та королівську родину Саудівської Аравії.

"Віткофф, чия офіційна роль — спеціальний посланець на Близькому Сході, був визнаний посередником в історичній угоді про припинення вогню минулого місяця, щоб покласти край 15-місячному конфлікту між Ізраїлем та ХАМАС", — пише видання.

Ймовірно, вражений Трамп доручив Віткоффу переговори з Москвою. Однак це вказує зменшення ролі Кіта Келлога. Зазначається, що ім’я останнього відсутнє у команді, яка очолює переговори щодо припинення війни в Україні. Список Трамп опублікував у соцмережі Truth Social.

До команди увійшли: держсекретар Марко Рубіо, директор ЦРУ Джон Реткліфф, радник з національної безпеки Майк Волц та спеціальний посланець на Близькому Сході Стів Віткофф.

"Очевидне усунення спецпредставника Трампа від участі в переговорах з питань України та Росії змусило багатьох задуматися, чи навмисно його усувають від справ, чи Трамп просто виставляє на поле своїх найкращих гравців", – йдеться у матеріалі.

Зазначається, що за чутками, Трамп ненавидить повільний, дипломатичний підхід, який віддають перевагу такі авторитетні постаті, як Келлог. "Президент мислить нестандартно, а Келлог — ні", — сказав The Times колишній американський чиновник, який працював у першій адміністрації Трампа. Один з улюблених висловів голови Білого дому: "Америка так робила — це не спрацювало".

"Справа Фогеля випала зі списку пріоритетів США до приходу Трампа до влади. Тільки коли Віткоффу, який виступив посередником у припиненні вогню в секторі Газа і раніше служив посередником між Києвом і Москвою для забезпечення повернення дітей, незаконно депортованих українців, доручили зателефонувати контактам у Катарі, справа почала швидко просуватися", – пише журналіст.

Крім того, видання звертає увагу, що тепер Близький Схід, а не Мюнхен, де в п’ятницю Келлог зустрічається з європейськими лідерами на конференції з безпеки, відіграватиме велику роль у будь-якій можливій угоді, яка покладе край конфлікту.

"Інсайдери також вказали на політичний документ, співавтором якого був Келлог у квітні минулого року, в якому визнавалося, що припинення війни малоймовірне, поки Путін все ще перебуває в Кремлі", — йдеться у публікації.

На питання, чи він підтримує позицію Келлога в позиційному документі, Трамп сказав NBC News: "Я єдиний, хто може зупинити війну". Президент, можливо, розцінив попередню позицію спецпредставника як ускладнення своїх переговорів з російським лідером.

"Можливо, річ просто в тому, що Трамп, людина віддана своїй справі, довіряє найделікатніші завдання тим, кого знає найкраще. Кажуть, що президент довіряє 67-річному Віткоффу, старому приятелю з гольфу, дружба з яким триває вже кілька десятиліть на його особистому рівні, і говорив близьким йому людям, що його колега-забудовник має необхідні навички ведення переговорів, щоб допомогти покласти край війні в Україні", – пише автор.

Звільнення Фогеля наголосило на незвичайному стилі ведення переговорів адміністрації Трампа, яка уникає офіційних каналів і натомість дотримується ділового підходу.

За словами Віткоффа, в угоді йому допомагала "страшенно крута" команда, до якої входили, крім іншого, голова апарату Білого дому Сьюзі Вайлс, радник з національної безпеки Майк Волц і наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман, зазначає видання.

Віткофф розповів, що знаходився в Росії всього "сім чи вісім годин", протягом яких він зустрічався з Путіним. За попередніх адміністрацій така зустріч була б немислимою.

Нагадаємо, засновника криптовалютної біржі BTC-e Олександра Винника можуть обміняти на американського громадянина Марка Фогеля. За наявною інформацією, росіянину загрожувало 20 років ув’язнення за відмивання грошей через біржу.

Теги за темою
Україна Росія США Володимир Путін Дональд Трамп
Джерело матеріала
loader