![Прослужать у 10 разів довше: у Китаї навчилися "оживляти" акумулятори, що старіють](https://thumbor.my.ua/SElLmFAwLQLIj7NywnMn17rqmyo=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2Feed5a31a3d3e6741e853f126f8c7925a.jpg)
Прослужать у 10 разів довше: у Китаї навчилися "оживляти" акумулятори, що старіють
"Ін'єкції" іонів літію подовжують термін служби батарей з 1000-1500 циклів зарядки до 10 000 циклів, стверджують учені.
Група китайських дослідників з Університету Фудань розробила технологію, яка потенційно може продовжити термін служби літій-іонних акумуляторів на десятиліття. Про це пише China Daily.
Суть методу полягає у введенні "ін'єкцій" спеціально розробленої молекули в старіючі батареї. Таким чином в акумуляторах заповнюються втрачені іони літію. Очікується, що завдяки цьому методу акумулятори зможуть витримати не 1000-1500 циклів зарядки (6-8 років), а цілих 10 000 циклів і більше.
Вчені заявили, що провели перші випробування на "реальних акумуляторних пристроях", а не на теоретичних моделях. Наразі команда працює над масштабуванням виробництва молекул, які є носіями іонів літію.
Дослідники вже співпрацюють з провідними світовими виробниками акумуляторів для комерціалізації своєї технології. За словами галузевих експертів, у разі успішного впровадження ця інновація може суттєво вплинути на галузі, що залежать від літієвих батарей, від побутової електроніки до електромобілів.
Нагадаємо, британська компанія Altilium переробляє використані літій-залізо-фосфатні акумулятори, витягуючи з них літій і графіт для повторного використання в нових акумуляторах.
Також повідомлялося, що група вчених з Південної Кореї розробила технологію, яка дає змогу збільшити термін служби, стабільність і щільність енергії літій-іонних акумуляторів.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)