Під «сплячими» вулканами вчені знайшли великі магматичні резервуари
Під «сплячими» вулканами вчені знайшли великі магматичні резервуари

Під «сплячими» вулканами вчені знайшли великі магматичні резервуари

Дослідники виявили, що магматичні камери під вулканами Каскадного хребта зберігаються навіть тоді, коли вулкани сплять, що кидає виклик попереднім припущенням. Це відкриття може покращити моніторинг вулканів і прогнозування вивержень. Нове дослідження під керівництвом Корнельського університету ставить під сумнів давню думку про те, що діючі вулкани містять великі магматичні тіла, які викидаються під час вивержень і поступово розсіюються, коли вулкани стають сплячими.

Використовуючи сейсмічні хвилі, дослідники ідентифікували осередки магми під шістьма вулканами різного розміру та стану спокою в межах Каскадного хребта, який включає половину вулканів США, визначених Геологічною службою США як «дуже висока загроза». Команда виявила, що всі вулкани, включаючи сплячі, містять стійкі та значні магматичні тіла.

Дослідження, очолюване докторантом Гуаннінгом Пангом, було опубліковано в Nature Geoscience, співавтором якого є Джеффрі Аберс, професор геологічних наук. Їхні результати дивують, враховуючи, що деякі з цих вулканів, такі як вулкан Крейтер-Лейк в Орегоні, не були активними протягом тисячоліть.

Магматичні тіла існують протягом усього життя вулкана

«Незалежно від частоти вивержень, ми бачимо великі магматичні тіла під багатьма вулканами», — сказав Панг. «Схоже, що ці магматичні тіла існують під вулканами протягом усього свого життя, а не лише під час активного стану».

Той факт, що більше вулканів зберегли магматичні тіла, є важливим фактором для того, як дослідники можуть контролювати та прогнозувати майбутню вулканічну активність. Геологічна служба США розширює та модернізує свої мережі моніторингу вулканів у Каскадному хребті та в інших місцях у рамках Національної системи раннього попередження про вулкани з метою виявлення сигналів про неминуче виверження якомога раніше.

«Раніше ми думали, що якщо ми знайдемо велику кількість магми, це означало збільшення ймовірності виверження, — сказав Панг, — але тепер ми змінюємо уявлення про те, що це базова ситуація».

Читайте також -  Різке потепління змінить Арктику «до невпізнанності»

Результати свідчать про те, що виверження не повністю виснажує камеру магми, натомість воно випускає частину надлишкового об’єму та тиску. Камеру можна повільно розширювати і заповнювати з часом за рахунок поступового танення кірки.

«Якби ми мали краще загальне розуміння того, де знаходиться магма, ми могли б зробити набагато кращу роботу з націлювання та оптимізації моніторингу», — сказав Аберс, зазначивши, що існує «велика кількість вулканів, які рідко спостерігаються або не були предметом інтенсивного вивчення».

Джерело матеріала
loader
loader