Як плани Трампа щодо миру в Україні можуть вплинути на Китай ‒ CNN
Як плани Трампа щодо миру в Україні можуть вплинути на Китай ‒ CNN

Як плани Трампа щодо миру в Україні можуть вплинути на Китай ‒ CNN

Як плани Трампа щодо миру в Україні можуть вплинути на Китай ‒ CNN

США переглядають пріоритети.

Стратегія адміністрації Дональда Трампа щодо припинення війни в Україні починає набувати конкретних обрисів. Зокрема, вона передбачає поступки деяким ключовим вимогам Кремля, включно з неприйняттям України до НАТО та поверненням до кордонів, які існували на початок 2014 року. Водночас у Вашингтоні все чіткіше простежується тенденція до зміщення стратегічної уваги з Європи на протистояння з Китаєм.

Про це йдеться в аналітиці CNN.

На зустрічі в Брюсселі міністр оборони США Піт Гегсет заявив, що "суворі стратегічні реалії" змушують Вашингтон переглянути свої пріоритети. Він наголосив, що поряд із безпекою кордонів США одним із головних викликів є Пекін.

"Ми також стикаємося з конкурентом в особі комуністичного Китаю, який має як можливості, так і наміри загрожувати нашій батьківщині та основним національним інтересам у Індо-Тихоокеанському регіоні", – зазначив Гегсет. За його словами, США зосереджуються на стримуванні Китаю, враховуючи обмеженість ресурсів і необхідність їх оптимального розподілу.

Ця позиція Вашингтона пролунала на тлі загострення економічного суперництва між США та Китаєм. На початку місяця адміністрація Трампа запровадила 10-відсоткові мита на весь китайський імпорт, що може бути лише першим кроком у подальшому посиленні економічного тиску.

Журналісти вказують, що Китай уважно стежить за змінами у зовнішній політиці США. Попри загострення економічної конкуренції, у Пекіні позитивно сприйняли початок другого президентського терміну Трампа, зокрема його неодноразові прихильні висловлювання на адресу лідера КНР Сі Цзіньпіна.

Китайські чиновники, ймовірно, сподіваються, що зміна підходу Вашингтона послабить його альянси в Азії, які зміцнилися за президентства Джо Байдена. Зокрема, Китай був незадоволений тіснішою співпрацею США з Японією, Південною Кореєю та Філіппінами.

Однак тепер Пекін уважно відстежує подальші кроки Вашингтона, особливо у Південно-Китайському морі та щодо самоврядного Тайваню, на який Китай претендує.

Ще одним важливим фактором для Китаю є можливі зміни у відносинах між Москвою та Вашингтоном. Росія залишається ключовим союзником Пекіна в його суперництві із Заходом, і будь-які зміни в цьому трикутнику можуть вплинути на здатність Китаю протистояти тиску США.

"Якщо Вашингтон справді змінить підхід і послабить підтримку України, це може мати далекосяжний вплив на здатність Китаю протистояти тиску з боку США і просувати бачення Сі щодо світового порядку, альтернативного тому, який очолюють США", ‒ підсумували в CNN.

Пекін і Вашингтон ‒ союзники чи суперники у мирному врегулюванні війни Росії проти України? Чи готовий Китай стати справжнім миротворцем і допомогти завершити війну?

Роль Пекіна в цьому складному процесі значно ширша за прості заклики до мирних переговорів. Як Трамп може використати цей шанс для досягнення компромісу і що насправді стоїть за китайською дипломатією?

Про все це в статті "Чи допоможе Китай Трампу завершити російсько-українську війну?" розмірковує асоційована старша аналітикиня Центру "Нова Європа" Наталія Бутирська.

Джерело матеріала
loader
loader