З такою заявою глава Пентагону виступив у четвер на пресконференції в Брюсселі, передає власний кореспондент Укрінформу.
«Ми маємо ідеального переговірника з позиції сили за столом (Дональда Трампа – ред.), щоби мати справу як з Володимиром Путіним, так і з Зеленським. Ніхто не отримає всього, чого хоче»,- наголосив Гегсет.
Водночас, він підкреслив, що при цьому існує розуміння того, хто розв’язав агресію.
Гегсет виступив на захист позиції адміністрації Трампа щодо переговорів про мир в Україні. У відповідь на критику щодо підходів, які вимагають поступок від України, глава Пентагону заявив: «Будь-яке припущення, що президент Трамп робить щось інше, крім переговорів з позиції сили, за своєю формою, є неісторичним та хибним».
Водночас, він зазначив, що головний пріоритет президента Трампа у питанні війни в Україні полягає в «дипломатичному, мирному припиненні цієї війни якомога швидше, в такий спосіб, щоби встановити стійкий і міцний мир». За його словами, Міністерство оборони США повністю підтримує зусилля адміністрації Трампа і сподівається, «що союзники підтримають ці важливі зусилля, очоливши процес допомоги Україні у сфері безпеки».
Міністр оборони США, крім того, пояснив, що його заяви про нереалістичність перспектив для України стати членом НАТО є скоординованою з президентом Трампом позицією.
«Ці переговори веде президент Трамп. Все є на столі в розмовах з Володимиром Путіним і Зеленським. Те, які рішення приймаються – дозволити чи не дозволити – залежить від лідера вільного світу, президента Трампа», - наголосив Гегсет.
Гегсет також підкреслив необхідність для країн Альянсу підвищити внески в оборону, заявивши, що Америка субсидує оборону Європи в той час, як це є справою, передусім, європейських країни. У цьому контексті він застосував образний вислів, наголосивши, що «президент Трамп нікому не дозволить перетворити дядька Сема (персоніфікованого образу США – ред.) на дядька Лоха».
Міністр оборони США також повторив свою позицію, що наразі в Вашингтоні не розглядається перспектив щодо зменшення військової присутності в Європі.
«Ми жодним чином не говорили, що відмовляємося від наших союзників у Європі. Жодних рішень щодо (зміни – ред.) кількості військ не було»,- зауважив Гегсет.
Водночас він не виключив, що таке рішення може бути ухвалене згодом. За його словами, це має обговорити головнокомандувач із представниками командувань.
«І це, скоріше за все, відбудеться пізніше»,- зазначив Гегсет.
Як повідомляв Укрінформ, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що найкращою гарантією безпеки для України є членство в НАТО, оскільки українська армія серйозно посилить Альянс та зробить вагомий внесок у трансатлантичну безпеку.