Чи буде альтсезон у 2025 році? Усі аргументи «за» та «проти»
Чи буде альтсезон у 2025 році? Усі аргументи «за» та «проти»

Чи буде альтсезон у 2025 році? Усі аргументи «за» та «проти»

Криптовалютний ринок живе циклами, і один із найочікуваніших моментів для інвесторів – альтсезон. Це період, коли альтернативні криптовалюти випереджають біткоїн за темпами зростання, та приносять ентузіастам величезні прибутки. Цього разу альтсезон прогнозували наприкінці 2024 року. Але ми побачили лише нетривале зростання.

Наступна хвиля ентузіазму була на початку 2025 року, та була викликана приходом до влади у США прокриптовалютної адміністрації Трампа. Але й цей ажіотаж поступово згасає. Відкат від нереалізованих обіцянок і сподівань виявився болючим. За один день катастрофічні ліквідації перевершили падіння ринку у часи COVID-2019 та банкрутства FTX. Ситуація складна, але чи втрачено потенціал для початку сезону альткоїнів цього року? Подивимось, що кажуть аналітики.

Перший альтсезон стався у 2017 році на тлі буму ICO, а вдруге — у 2021 році, який підживило інституційне впровадження та DeFi. Обидва рази альткоїни йшли по параболі після падіння BTC на 10-20%. З початку лютого біткоїн усе частіше тримається нижче позначки у $100 тис., ніж вище. Останнє здешевшання пов’язане з тим, що Міністерство юстиції США отримало дозвіл на продаж приблизно 69 370 біткоїнів, вилучених у зв’язку з діяльністю даркнет-ринку Silk Road. Загальна вартість активів наразі оцінюється приблизно в $6,5 млрд. Масовий продаж може спричинити падіння BTC, тому трейдери завмерли в очікуванні.

Ринкова капіталізація альткоїнів наразі становить $272 млрд, свідчать дані TradingView. Але разом з тим домінація біткоїна становить 61% (станом на 11 лютого). Це найвищий показник з початку 2021 року. Коли домінування біткоїна зростає, альткоїни зазвичай перебувають у стані стагнації, і навпаки. Інституційний інтерес до біткоїна, зокрема через спотові ETF на Біткоїн і великі фінансові установи (наприклад, BlackRock, Fidelity), додатково обмежує перетікання капіталу в альткоїни.

Індекс альткоїн сезону CMC, який вимірює, як альткоїни працюють порівняно з біткоїном, становить 43 станом на 11 лютого, що є значно нижче від потрібних 75+ для початку повноцінного  сезону альткоїнів.

Чи дасть біткоїн дорогу альтам цього року?

Спецпроєкти

Зміст

  • 1 Аргументи «за» альтсезон у 2025 році
    • 1.1 1. Історичні події вказують на початок альтсезону
    • 1.2 2. Динаміка Ethereum
    • 1.3 3. Втома ринку від біткоїна та зниження його домінування
    • 1.4 4. Спекулятивний інтерес та ріст мемкоїнів
  • 2 Аргументи «проти» альтсезону
    • 2.1 1. Домінування біткоїна на 4-річному максимумі
    • 2.2 2. Післяхалвінговий ефект та ETF-фактор
    • 2.3 3. Слабкість Ethereum та відсутність чітких лідерів
    • 2.4 4. Потенційне падіння альткоїнів ще на 20-40%
  • 3 Чи буде альтсезон у 2025 році?

Аргументи «за» альтсезон у 2025 році

1. Історичні події вказують на початок альтсезону

Якщо поглянути на минулі цикли (2017, 2021), альтсезон починався через 6-9 місяців після халвінгу біткоїна. Останній халвінг стався у квітні 2024 року. За логікою попередніх циклів альткоїни мусять почати ріст в першому півріччі 2025-го.

Чи буде альтсезон у 2025 році? Усі аргументи «за» та «проти» - Фото 1
Підйом після халвінгу біткоїна в минулому. Джерело: kucoin.com

2. Динаміка Ethereum

Ethereum традиційно виступає флагманом альтсезону. Якщо ETH/BTC почне зростати, це буде сильним сигналом для альткоїнів.

3. Втома ринку від біткоїна та зниження його домінування

Деякі аналітики вважають, що якщо біткоїн не зможе пробити рівень  домінації у 71%, альткоїни отримають другий шанс на зростання. Трейдер Cryptowzrd зазначає, що патерни на графіку OTHERS/BTC (відношення капіталізації альткоїнів до біткоїна) дуже схожі на 2017 і 2021 роки, коли починався альтсезон.

Чи буде альтсезон у 2025 році? Усі аргументи «за» та «проти» - Фото 2

4. Спекулятивний інтерес та ріст мемкоїнів

Ми вже бачили, як наприкінці 2024 року та на початку 2025-го деякі мемкоїни (PEPE, FLOKI, PNUT, CHILLGUY, TRUMP) давали величезні ікси. Це типова прелюдія до масового зростання альткоїнів. Чим більше ринок розігрівається спекуляціями, тим вищі шанси на великий альтсезон. Але зараз спостерігається падіння зацікавленості у мемкоїнах.

Аргументи «проти» альтсезону

1. Домінування біткоїна на 4-річному максимумі

Домінація біткоїна на рівні 61-64% означає, що капітал переважно перебуває в біткоїні. За останні 4 місяці його домінування лише зростало, оскільки великі гравці й досі не готові ризикувати та вкладатись у альткоїни.

2. Післяхалвінговий ефект та ETF-фактор

Перший рік після халвінгу завжди був періодом ейфорії щодо біткоїна. До цього додається активний попит на BTC через Bitcoin-ETF, а це означає, що капіталізовані гроші залишаються в біткоїні, а не в альтах.

3. Слабкість Ethereum та відсутність чітких лідерів

ETH/BTC все ще знаходиться у багаторічному низхідному тренді, а це означає, що навіть Етер не може витягнути альткоїни на новий рівень. Без лідера ринок альткоїнів так і залишатиметься у стагнації.

4. Потенційне падіння альткоїнів ще на 20-40%

Трейдер Il Capo of Crypto попереджає, що перед потенційним ростом альткоїни можуть впасти ще нижче, аж на -20-40%. Якщо це станеться, то справжній альтсезон може затриматися як мінімум до другої половини 2025 року.

Чи буде альтсезон у 2025 році?

Наразі ринок знаходиться у фазі очікування через невизначеність, яка диктується, в тому числі політичною ареною. Біткоїн зберігає сильне домінування над альткоїнами. Щоб розпочалося зростання інших монет, біткоїн має стабілізуватися на вищих рівнях, а його домінування повинно зменшитися. Це дозволить капіталу переміститись в альткоїни. Хоча спостерігаються ознаки інституційного накопичення Ethereum, загальний настрій на ринку альткоїнів не дуже позитивний.

Тим, хто розраховує на альтсезон, варто уважно стежити за домінацією BTC, парою ETH/BTC і загальною ліквідністю ринку. А також діями адміністрації Трампа (куди ж без нього) та великих гравців крипторинку.

Джерело матеріала
loader