![Все може закінчитися операцією: чому не можна ковтати жуйку](https://thumbor.my.ua/X3JQIWl5JSDSQNoat4GDGfJTWQM=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F4cf5d2d9342ad7073dcd179e9932efea.jpg)
Все може закінчитися операцією: чому не можна ковтати жуйку
Ковтання жувальної гумки може призвести до небезпечних проблем із травленням.
Вона не розчиняється у шлунку та може накопичуватися, утворюючи безоари – щільні маси, які можуть блокувати кишківник. Подібні утворення з’являються не лише через жуйку, а й через волосся, целюлозу, хурму та навіть пластик. Особливо схильні до цього люди з розладом "спотворення смаку" – коли виникає неконтрольоване бажання їсти неїстівні предмети, як-от пісок, папір чи волосся, пише Daily Mail.
Безоари можуть роками залишатися у травному тракті без симптомів, але іноді викликають біль, нудоту, виразки та навіть внутрішню кровотечу. У важких випадках їх доводиться видаляти хірургічним шляхом або за допомогою ендоскопа. Цікаво, що для розчинення таких утворень лікарі використовують спеціальні кислоти або навіть звичайну Coca-Cola – її хімічний склад допомагає руйнувати безоари.
Щоб уникнути ризику, варто не ковтати жуйку, ретельно пережовувати їжу та уникати продуктів із високим вмістом танінів і грубих волокон, які можуть спричинити утворення небезпечних мас у шлунку.
Раніше ми повідомляли, чи склеює жувальна гумка шлунок: що робити, якщо випадково її проковтнули?
Як правильно використовувати жувальну гумку для здоров'я зубів: поради стоматологів - більш детальніше на Знай.ua.
![loader](/files/images/preloader.gif)