У Таїланді знайшли стародавні скам'янілості тварин у печері
У Таїланді знайшли стародавні скам'янілості тварин у печері

У Таїланді знайшли стародавні скам'янілості тварин у печері

У Таїланді команда дослідників і геологів виявила скам'янілості тварин епохи пізнього плейстоцену під час недавніх розкопок печери То Чонг у провінції Крабі.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Bangkok Post.

Команда дослідників виявила в печері скам'янілості плямистих гієн, орангутангів, оленів, диких кабанів, корів і їжаків.

За їхніми оцінками, скам'янілості датуються 200 000-80 000 років тому - з епохи пізнього плейстоцену.

У Таїланді знайшли стародавні скам'янілості тварин у печері - Фото 1

Фото: KhaoSod

«Знахідка скам'янілостей плямистої гієни знаменує собою найпівденніше підтвердження цього виду в Південно-Східній Азії", - сказав Кантапон.

Дослідники виявили, що приблизно 200 000 років тому на території сучасної провінції Крабі існувала савана з ділянками густого лісу, що підтверджено аналізом стабільних ізотопів вуглецю та кисню в скам’янілостях із сусідньої печери.

У Таїланді знайшли стародавні скам'янілості тварин у печері - Фото 2

Фото: KhaoSod

Кантапон додав, що зараз гієни зустрічаються лише в саванах Африки.

Як повідомляв Укрінформ, учені виявили незайману скам'янілість муміфікованого шаблезубого дитинчати вимерлого виду котячих, яке пролежало в російській тундрі близько 37 тисяч років.

Перше фото: Niwat Wattanayamanaporn

Теги за темою
вчені Тварини
Джерело матеріала
loader