Не тільки ковбаса по 2,20. Історик назвав п’ять причин, чому українці вірять російській пропаганді
Не тільки ковбаса по 2,20. Історик назвав п’ять причин, чому українці вірять російській пропаганді

Не тільки ковбаса по 2,20. Історик назвав п’ять причин, чому українці вірять російській пропаганді

Українцям нав’язували російські тези, що НАТО, Європа, Захід – це ворог

Частина українців повірили міфам російської пропаганди про відновлення СРСР, де всім було добре жити, а кілограм вареної ковбаси коштував 2 крб 20 копійок. Однак лише цими причинами відмова від української незалежності на користь Росії не вичерпується.

Про це в інтерв’ю "Телеграфу" розповів український історик, педагог і блогер Віталій Дрібниця. Він пояснив, чим ще пояснюється перехід частини українців на бік ворога.

Більше читайте в публікації: "Велич пре з усіх щілин: історик Віталій Дрібниця про три міфи росіян щодо самих себе, Путіна і Третю світову".

– Будь-яке явище, особливо суспільне, історичне, має багато причин. Це і близькість до кордону і певні історичні традиції та недовге існування української державності. Одне покоління. Цього мало для того, щоб розвінчати російські міфи й повірити у власні міфи, які нас об'єднують, – каже історик.

Ще одним із чинників він назвав тугу за "совком".

– А оскільки його нема (українці ж це розуміють), то для частини громадян саме Росія є віртуальним образом того Радянського Союзу. Бажаючи повернутися в Радянський Союз, насправді, вони повертаються в сучасну Росію, яка зовсім не Радянський Союз. Але у них таке уявлення, що Росія – це якийсь Радянський Союз, де в молодості все було добре і ковбаса по 2,20, – додає блогер.

Плюс він не знімає з рахунку шалену антиукраїнську, українофобську пропаганду, нав'язування свого "руского міра".

– Туди вкладали величезні гроші. І це ж не тільки антиукраїнська пропаганда була, а ще й антинатовська, антиєвропейська, антицивілізаційна, – підсумовує Віталій Дрібниця.

Нагадаємо, раніше "Телеграф" розвіяв міф, що Росія завжди була в Криму.

Теги за темою
Росія Донбас
Джерело матеріала
loader