69% опитаних українців вважають, що зупинка фінансування проєктів від USAID матиме деякі або значні негативні наслідки для України. Водночас 59% вбачають у цьому елемент справедливості, вважаючи, що деякі проєкти «проїдали гроші чи займалися непотрібними справами». Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного на початку лютого.
22% опитаних переконані, що призупинка фінансування USAID матиме значний негативний вплив, адже фінансовані проєкти робили істотний внесок у розвиток України. Натомість 12% вважають, що це не матиме особливих наслідків для України, оскільки проєкти переважно проїдали гроші чи займалися непотрібним справами.
Найбільше ж респондентів (47%) думають, що матиме місце деякий негативний вплив, але водночас вони вважають, що це буде справедливим покаранням для тих, хто проїдав гроші чи займався непотрібним справами.
Ще 19% українців не визначилися щодо цього питання.
КМІС відзначає, що попри деякі коливання, загалом ставлення до зупинки фінансування від USAID є досить подібним і всюди доволі двозначним, незалежно від регіону.
Соціологи також додали, що українці переважно були і є слабко поінформованими про проєкти.
Дослідження проходило 4-9 лютого. Методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів опитали 1000 респондентів у віці від 18 років у всіх підконтрольних уряду регіонах України. Формальна похибка не перевищує 4,1% для показників близько 50%, 3,5% для показників біля 25%, 2,5% для показників біля 10%, 1,8% для показників, близьких до 5%. За умов війни до формальної похибки додається певне систематичне відхилення.
3 лютого фактичний голова Департаменту ефективності уряду США (DOGE) Ілон Маск заявив, що Дональд Трамп начебто погодився, що USAID потрібно ліквідувати. Перед тим адміністрація Трампа відправила у відпустку топпосадовців USAID, їхній сайт припинив роботу, а агентство передали в підпорядкування держсекретарю США Марко Рубіо.
Відзначимо, 59,2% опитаних ІМІ медійників вважають, що зупинка програм підтримки медіа від США може мати катастрофічні наслідки і призведе до закриття або суттєвого скорочення роботи багатьох незалежних медіа. Лише 15,8% опитаних сказали, що не отримували жодних грантів від американських організацій.
За даними Rеuters, заморожування адміністрацією США міжнародної допомоги вплине на розслідування воєнних злочинів Росії.
Читайте також:
- Переходимо в сіру зону? Чому втрата американської допомоги для українських медіа — серйозна загроза для демократії та свободи слова
- «Економічна правда» оприлюднила перелік всіх українських інституцій, що отримували кошти від USAID
- Не зупиняємося. Як припинення американської допомоги вплинуло на роботу українських медіа (опитування)
Фото: AdobeStoke
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.