![Франція вкладе рекордну суму в розвиток ШІ-технологій](https://thumbor.my.ua/z_csukXKWoi-4bI_XT3vlnNZdgY=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F170062f7756ae60c236e8e20f76ea743.jpg)
Франція вкладе рекордну суму в розвиток ШІ-технологій
Президент Франції Еммануель Макрон оголосив про значні інвестиції в галузь штучного інтелекту на $109 млрд, з метою зміцнення позицій країни та Європи у глобальній технологічній конкуренції.
За даними Financial Times, частину фінансування нададуть міжнародні партнери. Об'єднані Арабські Емірати інвестуватимуть $50 млрд у будівництво великих серверних комплексів. Канадська Brookfield вкладатиме $20 млрд у розвиток інфраструктури штучного інтелекту.
Також буде створений фонд Current AI з початковим капіталом у $400 млн і планом залучити $2,5 млрд за п'ять років для розвитку "суспільно корисного штучного інтелекту".
Венчурна компанія General Catalyst очолює велику інвестиційну групу, яка має намір витратити $150 млрд на розгортання штучного інтелекту в компаніях, інвестиції в європейські стартапи у галузі штучного інтелекту і будівництво критично важливої інфраструктури в регіоні.
Ініціатива чемпіонів ЄС у галузі штучного інтелекту
Зазначена ініціатива має на меті зробити Європу лідером у галузі штучного інтелекту. Участь у ній також беруть приватні та венчурні інвестори, такі як KKR, Blackstone, EQT, CVC і DST Global.
План підтримує понад 60 європейських компаній, зокрема німецький автовиробник Volkswagen та шведський музичний стрімінговий сервіс Spotify. Вони зобов'язуються прискорювати і впроваджувати штучний інтелект, але не беруть на себе зобов'язань щодо конкретних витрат на цю технологію.
Компанії також закликають до спрощення регулювання штучного інтелекту в ЄС. Пропозиції з цього питання планують запропонувати президентці Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн.
На AI Action Summit у Парижі, на якому зустрінуться світові лідери та керівники технологічних компаній, Макрон разом із прем'єром Індії Нарендрою Моді закликатимуть до створення більш "відкритих" платформ штучного інтелекту, на відміну від закритих систем OpenAI і Google.
![loader](/files/images/preloader.gif)