Федеральні службовці США подали до суду на Маска та DOGE через незаконний доступ до даних
Федеральні службовці США подали до суду на Маска та DOGE через незаконний доступ до даних

Федеральні службовці США подали до суду на Маска та DOGE через незаконний доступ до даних

Згідно з позовом, доступ DOGE до даних федеральних працівників може мати для них шкідливі професійні наслідки, зокрема через погрози Маска і президента Дональда Трампа звільнити «нелояльних» працівників.

У США Фонд Electronic Frontier від імені понад 100 чинних і колишніх федеральних службовців подав позов проти Ілона Маска та Департаменту ефективності уряду (DOGE) через незаконний доступ до конфіденційних даних про персонал. Про це пише TechCrunch.

У позові відповідачами також вказані кадрове відомство уряду (OPM) та його директор Чарльз Езелл. Позивачі вимагають, щоб OPM обмежило для DOGE доступ до інформації.

«Відповідачі OPM надали агентам DOGE — багато з яких молодше 25 років і є або були до недавнього часу співробітниками приватних компаній Маска — “адміністративний” доступ до комп’ютерних систем OPM без проходження будь-якої нормальної, суворої перевірки з точки зору національної безпеки», — йдеться в позові.

За словами заявників, отримавши доступ до записів OPM, DOGE порушило Закон про конфіденційність, що забороняє неправомірний доступ до особистих даних, зокрема у федеральних установах. До того ж, агенти DOGE нібито не були держслужбовцями, коли отримали доступ до комп’ютерних мереж OPM.

Як зауважили в позові, доступ DOGE до даних федеральних працівників може мати для них шкідливі професійні наслідки, зокрема через погрози Маска і президента Дональда Трампа звільнити «нелояльних» працівників.

Розголошення фінансових даних також може наражати працівників на хакерські атаки з боку злочинців, йдеться у скарзі.

Нагадаємо, 20 грудня, в перший день своєї каденції, президент США Дональд Трамп створив Департамент ефективності уряду (DOGE) при Білому домі. Офіційно мета DOGE визначена як модернізація інформаційних технологій і програмного забезпечення федеральних органів влади для їх максимальної ефективності.

Офіційно очільника департаменту ще не призначили, проте керує ним Ілон Маск, який отримав статус «спеціального держслужбовця».

Вже протягом кількох хвилин після створення DOGE низка профспілок, наглядових груп та громадських організацій звернулись до суду з оскарженням законності цього кроку. Так, наглядова група Public Citizen подає до суду через невизначений правовий статус DOGE.

Спілка радників з національної безпеки зазначає у своєму позові, що DOGE юридично відповідає статусу «федерального консультативного комітету», а не виконавчого органу влади, і не має «збалансованого» представництва. Крім того, уся робота цієї служби повинна бути публічною і відкритою для громадського контролю, як того вимагає закон, ідеться в позові.

Фото: The Verge

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
США Суд Ілон Маск
Джерело матеріала
loader
loader