![В Укргідрометцентрі роз'яснили ситуацію з "хмарою пилу", яка насувається на Україну](https://thumbor.my.ua/PvzW5cNftLg_DKASzLnF60QWyuA=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Fed98fae21415fbe0fd50a7a029244326.jpg)
В Укргідрометцентрі роз'яснили ситуацію з "хмарою пилу", яка насувається на Україну
Стало відомо, чи насправді хмара пилу насувається на Україну.
Станом на 11 лютого в атмосфері над Україною не зафіксовано пилу, і умов для його надходження з інших регіонів найближчими днями також немає. Чутки про наближення пилової хмари з Європи, що активно поширювались через інтернет-сервіс Ventusky, були спростовані є фейкові.
Про це повідомили в Українському гідрометеорологічному центрі.
Окрім того, у міністерстві охорони навколишнього середовища та Укргідрометцентр зазначили, що це забруднення не є реальним, а є результатом помилок у моделях прогнозу.
Ventusky використовує глобальні бази даних і чисельні моделі для прогнозування забруднення, однак ці дані не оновлюються миттєво. Оновлення баз відбуваються раз на кілька років, і більшість українських підприємств, які вже зупинили роботу через війну, продовжують фігурувати в системах, що веде до спотворення результатів. Так, система може показувати перевищення викидів в місцях, де давно не працюють заводи, як, наприклад, на території Азовсталі або Новокаховського заводу. Внаслідок цього з’являються фейкові повідомлення про забруднення, що насправді не існує.
Також важливо зазначити, що в Європі дійсно спостерігається погіршення якості повітря через підвищений вміст твердих часток PM 2.5, але це не пов'язано з пиловою хмарою, що наближається до України. Фінські метеорологи, які співпрацюють з Україною в рамках проєкту UFAIR, підтвердили, що пилова буря рухається на захід, і високий тиск у регіоні сприяє накопиченню забруднень у приземному шарі повітря.
Прогноз на найближчі дні: 11-12 лютого повітряні маси переміщуватимуться зі сходу на захід, не дозволяючи забрудненому повітрю дістатися до України.
Від 13 лютого в Україні можливе накопичення місцевого забруднення, зокрема у великих містах через транспортні викиди, але значних змін в атмосфері не передбачається. Очікується, що 14-15 лютого вітер посилиться, а опади (сніг) допоможуть очистити повітря.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)