У Криму окупанти посилили мілітаризацію дітей та готують молодь до роботи у ядерній галузі - правозахисники
У Криму окупанти посилили мілітаризацію дітей та готують молодь до роботи у ядерній галузі - правозахисники

У Криму окупанти посилили мілітаризацію дітей та готують молодь до роботи у ядерній галузі - правозахисники

У тимчасово окупованому Криму росіяни посилили мілітаризацію дітей та готують молодь до роботи у ядерній галузі.

Про це повідомляє Кримськотатарський ресурсний центр у Фейсбуці, передає Укрінформ.

Правозахисники зазначили, що у кримських школах дітей зобов’язують писати листи підтримки російським військовим, які беруть участь у війні проти України. Коли учні відмовлялися це робити, занижують їм оцінки.

У КРЦ зауважили, що окупанти також продовжують посилювати русифікацію та асиміляцію кримськотатарських дітей. У місцях компактного проживання відкривають школи та дитячі садки з російською мовою навчання, а кримськотатарську можна вивчати лише факультативно за заявою батьків.

Мілітаризація не обмежується лише школами – примусові військові модулі впроваджуються й у вищих навчальних закладах. Так, у створеному окупантами Кримському федеральному університеті ім. Вернадського для всіх студентів третього курсу запроваджено обов’язковий військовий вишкіл, додали правозахисники.

Крім того, студентів зобов'язують проходити навчання в рамках спеціального модуля «ветерани бойових дій та учасники СВО», де їх вчать надавати першу медичну допомогу, орієнтуватися без карти та вивчають положення загальновійськових статутів

Правозахисники наголосили, що за останній рік кількість дітей, залучених до «Юнармії» та інших воєнізованих структур, сягнула близько 45 тисяч осіб. Ці організації створені для пропаганди війни серед молоді та їхньої підготовки до служби у російській армії.

У КРЦ розповіли, що Росія активно використовує освітню систему для нав’язування своєї ідеології. У 2024 році окупанти привезли до Севастополя 100 школярів із Запорізької області на профорієнтаційний форум «Шлях атомника. Енергодар». Це частина кампанії з підготовки молодого покоління до роботи в ядерній галузі РФ.

Крім того, у Севастополі повністю припинили викладання української мови в школах.

Правозахисники додали, що у 2024 році російський уряд виділив на так зване «патріотичне виховання» дітей 45,8 млрд рублів, що майже у 20 разів більше, ніж до початку повномасштабного вторгнення. Ці кошти спрямовуються на літні табори, пропагандистські заходи, освітні програми та інші інструменти мілітаризації дітей.

Як повідомляв Укрінформ, раніше координаторка руху спротиву "Жовта стрічка" заявила, що кримчани усвідомлюють, що Росія їх використовує як ресурс для війни. За її словами, мілітаризація півострова викликає обурення та страх серед місцевого населення.

Фото: krymr.org

Теги за темою
Крим
Джерело матеріала
loader
loader