![Стало відомо, чим була оснащена китайська повітряна куля-шпигун, збита в небі над США](https://thumbor.my.ua/XHG83SlV66kPo0cmMBJUg8NRatE=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2Fb08c4f9b5a5dfbec9c5acdf89a6cfde7.jpg)
Стало відомо, чим була оснащена китайська повітряна куля-шпигун, збита в небі над США
На повітряній кулі перебували технології щонайменше п'яти американських компаній. Аналіз деталей налічує 75 сторінок.
Китайська шпигунська куля, що пролетіла над Сполученими Штатами 2023 року, була оснащена американськими технологіями. Про це повідомляє Newsweek із посиланням на джерела, знайомі з технічним аналізом вмісту збитої кулі.
Аналіз деталей був проведений Національним центром повітряної та космічної розвідки в Огайо, і налічує 75 сторінок.
За даними видання, фахівці встановили, що повітряна куля була оснащена модулями супутникового зв'язку американського виробництва і складними датчиками щонайменше п'яти різних американських компаній, що давали змогу робити фотографії та збирати конфіденційну інформацію, а також, принаймні, однієї швейцарської компанії.
Серед них, наприклад, модуль коротких імпульсних повідомлень під назвою Iridium 9602, створений глобальним постачальником супутникового зв'язку, що базується в Макліні, штат Вірджинія. Цей модуль можна купити онлайн менш ніж за 150 доларів, і він не заборонений до експорту. Китайське обладнання не змогло б забезпечити повне покриття супутниковим зв'язком на території США. Також, згідно з джерелами, у повітряній кулі ідентифікували деталі американських компаній Texas Instruments, Omega Engineering, Amphenol All Sensors Corporation і onsemi.
Крім того, технічна начинка повітряної кулі містила в собі недорогий термобокс із пінопласту, який можна купити на будь-якій АЗС для зберігання продуктів у дорозі. Герметична легка коробка містила жорсткі диски для зберігання інформації.
На повітряній кулі також були порожні відсіки. Передбачається, що вони призначалися для планерів, які можна було б запускати, щоб збирати детальніші дані.
У квітні 2023 року американські офіційні особи підтверджували, що китайська повітряна куля-шпигун у режимі реального часу могла збирати розвіддані з кількох секретних американських військових об'єктів.
![loader](/files/images/preloader.gif)