![Штати відмовились підписувати спільну декларацію про «відкритий та етичний» розвиток ШІ](https://thumbor.my.ua/BifnC8aZL3KggAF77Go-EcBGvr0=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F6de911d7919296d054b53b94ec25a170.jpg)
Штати відмовились підписувати спільну декларацію про «відкритий та етичний» розвиток ШІ
Як передає кореспондент Укрінформу, підсумковий документ узагальнив стратегічні напрацювання у цій сфері, зроблені під час Паризького саміту з питань штучного інтелекту.
"Сполучені Штати є лідером у галузі штучного інтелекту, і наша адміністрація має намір зберегти цю позицію", - підкреслив віцепрезидент США Джей Ді Венс у своєму виступі, застерігши Європу від співпраці з "авторитарними режимами", натякнувши на Китай.
"Партнерство з ними - це все одно, що прикувати свою націю до авторитарного господаря, який прагне проникнути, встановити і захопити вашу інформаційну інфраструктуру", - сказав Венс.
Таким чином, Сполучені Штати виступили проти надмірного регулювання ШІ, яке, на думку віцепрезидента, може вбити цю процвітаючу індустрію.
Водночас президент Франції Еммануель Макрон наполягає на концепції міжнародного управління та встановлення «рамок довіри».
"Нам потрібні ці правила, щоб ШІ рухався вперед, нам необхідно продовжувати просувати міжнародне управління ШІ", - наголосив Макрон.
У підсумковій декларації підписанти закликали координувати управління ШІ та уникати "концентрації ринку", щоб зробити технологію більш доступною.
«Саміт підкреслив необхідність зміцнення різноманітності екосистеми ШІ. Він визначив інклюзивний, відкритий і багатосторонній підхід, який дозволить ШІ бути етичним, безпечним, надійним, таким, що заслуговує на довіру. Підкреслюється при цьому необхідність скорочення нерівності і надання допомоги країнам, що розвиваються, в розбудові їхнього потенціалу в галузі ШІ», - йдеться в документі.
10 та 11 лютого у Саміті дій зі штучного інтелекту в Парижі взяли участь представники понад 100 країн, включаючи глав держав та урядів, міжнародних організацій, громадянського суспільства, приватного сектору, а також академічних кіл.
Як повідомляв Укрінформ, у Парижі стартував AI Action Summit - світові лідери шукають консенсус щодо розвитку ШІ.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)