Правозахисники: 79 фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» відбувають терміни в російських тюрмах і колоніях
Правозахисники: 79 фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» відбувають терміни в російських тюрмах і колоніях

Правозахисники: 79 фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» відбувають терміни в російських тюрмах і колоніях

За період окупації Криму у «справах Хізб ут-Тахрір» російські загарбники переслідували 122 людей, з них 8 фігурантів повністю відбули незаконні «покарання» у російських тюрмах.

Про це повідомляє Кримськотатарський ресурсний центр, передає Укрінформ.

«Справа Хізб ут-Тахрір» – це нескінченний конвеєр репресій у Криму. Так, за даними КРЦ, 122 особи переслідуються у «справі Хізб ут-Тахрір», 119 із них – кримські татари. 79 людей відбувають терміни в російських тюрмах і колоніях. 33 – утримуються в СІЗО, 2 – під домашнім арештом, 8 – звільнені, але мають обмеження», - йдеться у повідомленні.

У КРЦ зазначили, що за час російської окупації Криму було проведено 19 хвиль арештів, за звинуваченнями у причетності до так званої «справи Хізб ут-Тахрір». Остання хвиля затримань відбулася у лютому 2025 року – окупанти забрали п’ятьох чоловіків, залишивши сімох дітей без батьківської опіки. Загалом, через політичні репресії 252 дитини кримських політв’язнів зростають без батька.

Звинувачення у цих «справах» будуються на свідченнях «прихованих свідків», висновках «експертів», що співпрацюють з ФСБ, наявності «забороненої літератури», аудіозаписах, де нібито зафіксовані релігійні та політичні дискусії.

Фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» призначають надзвичайно жорсткі терміни «покарання» – до 19 років колонії суворого режиму, перші роки вони проводять у тюрмах із найсуворішими умовами.

Жоден із цих політв’язнів не був звільнений у межах обмінів, вони змушені повністю відбувати свої незаконні «покарання», додали правозахисники.

«Хізб ут-Тахрір» — це політична мусульманська організація, яка впродовж 70 років веде свою діяльність у понад 50 країнах світу, зокрема, в Україні. Метою діяльності організації є повернення мусульман до ісламського шляху життя та дотримання вимог ісламської релігії.

У 2003 році Верховний суд Російської Федерації визнав Хізб ут-Тахрір «терористичною організацією», а після окупації Криму Росія незаконно поширила своє законодавство і на захоплений півострів.

Раніше Укрінформ повідомляв, що троє засуджених у справі «першої Бахчисарайської групи» кримських татар вийшли на свободу.

Джерело матеріала
loader