![Хакери прорекламували в соцмережах поліції Кенії фейкову криптовалюту](https://thumbor.my.ua/16a-Z8mSNWT-tJ9Hwdko5ORkGMM=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F137%2Fe5f89e8a0bc1802dc1cb31ad948e984a.jpg)
Хакери прорекламували в соцмережах поліції Кенії фейкову криптовалюту
Останні кілька днів країни Африки знаходяться в центрі уваги. Після Центральноафриканської Республіки та Конго прийшла черга Кенії. Як виявилось, хакери отримали доступ до соцмереж Директорату кримінальних розслідувань Кенії (DCI) у X (Twitter) та Facebook. І скористались цим, щоб розмістити інформацію фейкову криптовалюту, створеної нібито для покращення бюджету країни. Про це правоохоронці повідомили 9 лютого (що дуже цікаво, усі події в згаданих країнах Африки розпочались в один день).
Кіберзлочинці анонсували запуск криптовалюти $DCI, та представили її як перспективний блокчейн-проєкт, здатний скоротити державні витрати Кенії на сотні мільйонів доларів щорічно.
![Хакери прорекламували в соцмережах поліції Кенії фейкову криптовалюту - Фото 1](https://thumbor.my.ua/uGrWc23RjsQ35MI-cUqAUskLv4s=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F137%2Fdb81039d9ad561d5d357ae43df01a411.jpg)
Щоб залучити більше людей, зловмисники поширювали контрактну адресу токена та заявляли, що DCI вже є на провідних криптобіржах. Крім того, хакери пропонували безплатні токени в обмін на лайки та просили користувачів закликати ЗМІ підтримати проєкт.
“Це офіційна новина, будь ласка, попросіть місцеві медіа підтримати ідею запуску блокчейн-проєкту,” – написали хакери в одному зі своїх повідомлень.
Станом на 10 лютого всі публікації хакерів видалені, а акаунти знову перейшли під контроль DCI. Кенійські правоохоронці заявили, що розпочали детальне розслідування інциденту.
9 лютого президент Центральноафриканської Республіки (ЦАР) Фостен-Аршанж Туадера запустив мемкоїн Central African Republic Meme (тикер CAR). Успіх токена надихнув лідера Конго анонсувати запуск власної монети (хоча пізніше цей допис у Х видалили, як і сам акаунт. Вони виявились фейковими). Власне, публікації щодо мемкоїна CAR також й досі викликають дискусії: це скам чи ні? Хоча, здається, достатньо того, що Фостен-Аршанж Туадера відомий обкраданням власного народу та любов’ю до російських найманців.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)