Голова Держспецзв'язку розповів, що передбачає закон про нацсистему кіберзахисту
Голова Держспецзв'язку розповів, що передбачає закон про нацсистему кіберзахисту

Голова Держспецзв'язку розповів, що передбачає закон про нацсистему кіберзахисту

Ухвалення закону про створення національної системи реагування на кібератаки дасть змогу сформувати мережу команд реагування на кіберінциденти у держустановах.

Про це в інтерв’ю Укрінформу сказав голова Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації Олександр Потій.

Він нагадав, що 8 січня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №11290 у першому читанні.

"Завдяки ухваленню цього закону відкриється шлях до формування мережі команд реагування на кіберінциденти. Так, після ухвалення документа будуть введені штатні посади фахівців із кібербезпеки в державних установах, міністерствах, на підприємствах тощо, в яких обробляються державні інформаційні ресурси або інформація з обмеженим доступом. Це значно знизить ризики негативного впливу кібератак та підвищить оперативність реагування на кіберінциденти", - розповів Потій.

Крім того, за його словами, закон передбачає впровадження системи професійної сертифікації та формує реальний кадровий кіберпотенціал країни.

"Також закон сприятиме розвитку ринку послуг кібербезпеки для приватного сектору", - додав Потій.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 8 січня ухвалила за основу законопроєкт "Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформації та кіберзахисту державних інформаційних ресурсів, об’єктів критичної інформаційної інфраструктури" (№11290).

Документ передбачає створити та забезпечити функціонування національної системи реагування на інциденти кібербезпеки, кібератаки, кіберзагрози щодо інформаційних, електронних комунікаційних та інформаційно-комунікаційних систем, в яких обробляються державні інформаційні ресурси або інформація з обмеженим доступом, вимога щодо захисту якої встановлена законом, об'єктів критичної інформаційної інфраструктури. Також пропонується створити в органах державної влади підрозділи з кіберзахисту.

Голова підкомітету з питань безпеки у кіберпросторі, урядового зв'язку, криптографічного захисту інформації Комітету ВР з питань національної безпеки та оборони Олександр Федієнко прогнозував, що прийняття закону у другому читанні та в цілому можливо орієнтовно за 2 місяці.

Джерело матеріала
loader
loader