Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив голова Держспецзв’язку Олександр Потій.
"Протягом цих років спостерігали тенденцію до збільшення загальної кількості кіберінцидентів. Якщо порівнювати перше півріччя минулого року з аналогічним періодом 2022 року, то цей показник зріс до 1739, але водночас зменшується кількість інцидентів високого та критичного рівнів", - заявив Потій.
Очільник служби наголосив, що впродовж трьох років спостерігали за динамічністю змін у кібервійні з РФ. Адже ворожі хакери продемонстрували значну адаптивність.
"Мова йде не стільки про кількість атак (хоча й кількісні характеристики вражають), скільки про здатність ворожих кіберзловмисників змінюватися. Це про здатність швидко перебудовувати свою роботу, змінювати цілі, підходи, вдосконалювати інструменти. Це – надзвичайно важливий досвід, який потрібно детально аналізувати. Адже він дає можливість усвідомити не лише, наскільки важливим є захист інформаційних систем у кіберпросторі, а й те, що процес посилення кіберзахисту не можна зупиняти ні на мить. Будь-яка найменша зупинка дасть фору ворогу, який уже працює над новими шляхами обходу тих систем захисту, які у нас є", - додав він.
Голова Держспецзв'язку також зауважив, що станом на лютий 2025 року ще поки зарано робити прогнози щодо тенденцій поточного року, проте в службі не очікують зростання кількості кібератак.
"Припускаємо, що кількість інцидентів залишиться на тому ж рівні, що й у 2024 році", - додав він.
Як повідомляв Укрінформ, урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події CERT-UA, яка діє при Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації, у 2024 році опрацювала 4315 кіберінцидентів. Це на 69,8% більше, ніж роком раніше, коли кіберзлочинці атакували український кіберпростір 2541 раз.