![Замість сонячних панелей: незвичайна пластина перетворює тепло на електрику](https://thumbor.my.ua/MXKpAeZ8ItzMWy-lpCWjBMm6W7s=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2Fc2aee2213eeb8fa23ff9d25b0f21d8c4.jpg)
Замість сонячних панелей: незвичайна пластина перетворює тепло на електрику
Технологія Heat2Power досягла ефективності перетворення тепла в електроенергію понад 44%, стверджують розробники.
Американська компанія Heat2Power, заснована командою вчених з Мічиганського університету, представила модульну панель, здатну перетворювати тепло на електроенергію. Про це йдеться в прес-релізі на офіційному сайті Мічиганського університету.
Повідомляється, що в основі панелі лежить запатентована технологія під назвою "термофотоелектрика на повітряному мосту". Вона дає змогу збирати теплову енергію навіть за відносно низьких температур.
Термофотоелектричні системи (TES) працюють за таким принципом: джерело енергії, таке як сонячне, хімічне, ядерне або електричне, генерує тепло, яке подається в контейнер для зберігання тепла. Тепловий випромінювач вивільняє цю накопичену енергію, а ТФЕ-елемент перетворює її на електричну енергію.
"Термофотоелектричні пристрої дуже схожі на сонячні елементи, за винятком того, що вони перетворюють тепло, а не сонячне світло, на електрику", — зазначив професор Стівен Форрест.
Основним компонентом систем TES є великі контейнери для зберігання теплової енергії. Панелі TPV Heat2Energy вистилають внутрішню частину контейнерів, і коли буде потрібна енергія, тепло буде вивільнятися і випромінюватися на панелі.
Згідно з прес-релізом, технологія Heat2Power перетворює тепло в електрику більш ефективно, ніж будь-який наявний пристрій на ринку. Вчені досягли ефективності перетворення тепла в електроенергію понад 44% і мають намір збільшити цей показник до більш ніж 50%.
"Теплове випромінювання, що виходить від гарячого матеріалу для зберігання, вловлюється нашими TPV-панелями і практично миттєво перетворюється на електрику", — підкреслив доцент Андрій Ленерт.
![loader](/files/images/preloader.gif)