![Мін'юст підготував модель реєстру дітей, депортованих до Росії](https://thumbor.my.ua/1LxHdWke7_0hkVajnr9qTrA1SH0=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F28a508ea84be3efb928d620959695e96.png)
Мін'юст підготував модель реєстру дітей, депортованих до Росії
Про це повідомила пресслужба Міністерства юстиції за підсумками зустрічі щодо захисту прав дітей у системі правосуддя, передає Укрінформ.
"Створення Реєстру відомостей щодо дітей, депортованих або примусово переміщених у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації проти України є одним із пріоритетних завдань міністерства. Наразі розроблено попередню модель реєстру, яка потребує подальшого вдосконалення та забезпечення безпеки даних", - йдеться у повідомленні.
За словами заступниці міністерки юстиції Людмили Сугак, також триває робота над розробкою Національної стратегії реформування системи юстиції щодо дітей.
"Вона включатиме питання щодо відновного правосуддя, реєстру психологів, залучених до кримінальних проваджень, а також впровадження практики правосуддя, дружнього до дитини", - наголосила Сугак.
Своєю чергою заступник міністерки юстиції Олександр Банчук підкреслив, що в Україні також активно впроваджується модель «Барнахус», що передбачає інноваційний підхід до роботи з дітьми.
«Звичайно, нам доводиться стикатися з різними викликами в умовах воєнного стану. Запити на послуги, які надаються в таких центрах, постійно змінюються, і ми маємо адаптуватися до них. Але в нас вже є досвід, і ми віримо, що спільно із стейкхолдерами вдасться забезпечити найкращий захист для дітей, які цього потребують. Ми робимо все можливе, щоб захистити дітей, які потрапляють у складні життєві ситуації, зокрема під час кримінального провадження. Саме тому і створення Реєстру психологів, які залучаються до кримінальних проваджень за участю дітей, є суттєвим кроком вперед у цьому напрямі», — зауважив Банчук.
За його словами, запуск подібних пілотних проєктів сприятиме більш систематичному та масштабованому підходу до поточних викликів.
Також учасники обговорили необхідність спеціалізації суддів на розгляді справ за участі дітей. Йшлося про потребу у підготовці окремої групи суддів, які матимуть необхідні знання та навички для роботи з такими справами.
У центрі уваги були питання протидії онлайн-насильству над дітьми, включаючи кібербулінг, сексуальне домагання та інші форми зловживань. Наголошувалося на необхідності проведення відповідних навчань суддів та правоохоронців, а також важливості міжнародної співпраці для запобігання та боротьби з транскордонними злочинами.
Як повідомляв Укрінформ, Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що за час повномасштабного вторгнення Російська Федерація депортувала або примусово перемістила 19 546 українських дітей. Водночас вдалося повернути 1012 дітей.
У лютому радниця керівника Офісу Президента Дарія Зарівна, заявила, що з початку 2025 року вдалося повернути 31 дитину, яку раніше викрали росіяни.
Володимир Зеленський закликавжурналістів брати активнішу участь у пошуку й поверненні до України дітей, незаконно депортованих російськими загарбниками.
Фото ілюстративне
![loader](/files/images/preloader.gif)