Засновниця та директорка грузинських інтернет-видань Batumelebi та Netgazeti Мзія Амаглобелі голодує вже 30 днів після арешту за ляпас поліцейському на акції протесту в Батумі. Вона проходить додаткові обстеження. Про це розповіла одна з адвокаток медійниці, голова Асоціації молодих юристів Грузії Нона Курдованідзе, повідомляє «Эхо Кавказа»
Вранці 10 лютого Нона Курдованідзе відвідала клініку «Вівамед», де перебуває Амаглобелі.
«Вона продовжує повне голодування та залишається для проведення додаткових обстежень. Її позиція незмінна — вона вимагає повернути її, хоча, звісно, рішення щодо цього має ухвалюватися на основі результатів медичних досліджень, а не лише за її бажанням. У цьому разі вирішальним фактором, безумовно, будуть медичні показники», — сказала адвокатка.
Мзії Амаглобелі загрожує від чотирьох до семи років ув’язнення за ляпас поліцейському. Багато її колег, правозахисні організації та політики в Грузії й за кордоном вважають її політичною ув’язненою.
Як повідомляє видання, 4 лютого Амаглобелі перевели з Руставської в'язниці до клініки «Вівамед» для обстеження. Лікарі серйозно занепокоєні станом її здоров’я та рекомендували продовжити амбулаторне лікування.
14 січня міський суд Батумі обрав запобіжний захід у вигляді тримання Мзії Амаглобелі під вартою. Попереднє слухання у справі призначено на 4 березня.
Медійниця передала лист з Руставської в’язниці, в якому назвала обвинувачення результатом репресивних процесів, спрямованих проти особистості та свободи вираження поглядів.
12 січня на акції протесту також був затриманий оператор Batumelebi Гурам Мурванідзе. За даними Netgazeti, чоловік помітив сутички біля Конституційного суду в Батумі та почав знімати затримання на мобільний телефон.
У ЄС закликали звільнити затриманих на протестах медійників Мзію Амаглобелі та Гурама Мурванідзе.
Фото: Gela Mtivlishvili
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.