Енергоатом стверджує, що будівельні роботи на майданчику ХАЕС законні
Енергоатом стверджує, що будівельні роботи на майданчику ХАЕС законні

Енергоатом стверджує, що будівельні роботи на майданчику ХАЕС законні

НАЕК "Енергоатом" стверджує, що будівельні роботи на майданчиках третього і четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС відповідають законодавству.

Про це повідомляє пресслужба компанії у Телеграмі у відповідь на звинувачення групи народних депутатів України щодо ймовірної розтрати коштів та порушення норм законодавства в контексті будівництва енергоблоків на ХАЕС, передає Укрінформ.

Згідно з повідомленням, проведення Енергоатомом ремонтно-відбудовних робіт на майданчиках енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС здійснюються відповідно до: "Указу Президента України №406/2020 «Про невідкладні заходи щодо стабілізації ситуації в енергетичній сфері та подальшого розвитку ядерної енергетики»; постанови КМУ від 18.02.2009 № 118 "Про першочергові заходи з будівництва енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС".

Енергоатом також посилається на розпорядження Кабміну від 26 липня 2018 № 579-р «Про схвалення техніко-економічного обґрунтування «Будівництво енергоблоків №3, №4 Хмельницької АЕС» та інвестиційний план компанії на 2022-2026 роки, затверджений урядом у серпні 2022 року.

"Експлуатаційне утримання будівельних конструкцій енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС – це комплексне завдання, що виходить за межі рутинного технічного обслуговування. Йдеться про збереження унікального інженерного комплексу", - заявили в Енергоатомі.

Народний депутат Ярослав Железняк у понеділок оприлюднив витяг із єдиного реєстру досудових розслідувань, згідно з яким НАБУ відкрило справу щодо розтрати 430 млн грн на будівництво нових атомних блоків. Депутат зауважив, що парламент не дав Енергоатому права проводити роботи, повʼязані з будівництвом блоків на ХАЕС.

Згідно з витягом, досудове розслідування розпочате за спрямування коштів на добудову ХАЕС всупереч вимогам Закону України "Про порядок прийняття рішень про розміщення, проєктування, будівництво ядерних установок і об'єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами, які мають загальнодержавне значення".

Як повідомлялося, Кабінет міністрів у 2024 році зареєстрував у Верховній Раді проєкт закону «Про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької атомної електричної станції», однак парламент досі його не прийняв. Для добудови енергоблоків планується купити у Болгарії обладнання російського виробництва.

Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова заявила, що рішення про будівництво нових атомних генерувальних потужностей в Україні має ухвалювати виключно її влада, Євросоюз не висловлював жодної офіційної позиції з цього питання. Вона додала, що Україна не може розраховувати на фінансування атомного будівництва з боку ЄС і його фінансових установ.

Теги за темою
Будівництво
Джерело матеріала
loader