![В Україні запровадять обов'язкову сертифікацію для деяких професій: Зеленський підписав закон](https://thumbor.my.ua/ElrJ27LzYRCWCDOKkQPotuA9Uwk=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2Fb53df4f60167a4033e30427456efe63c.jpg)
В Україні запровадять обов'язкову сертифікацію для деяких професій: Зеленський підписав закон
В Україні запровадять обов’язкову сертифікацію для психологів і психотерапевтів.
Як передає "Хвиля", про це йдеться у картці законопроєкту.
Президент України Володимир Зеленський підписав закон №4223-IX (законопроєкт 12030) "Про систему охорони психічного здоров'я в Україні", який вимагає від психологів і психотерапевтів наявності вищої освіти та сертифікації міжнародного зразка.
Згідно з документом, спеціалістів обов’язково сертифікуватимуть. Також буде створена Нацкомісія, яка координуватиме надання послуг у сфері ментального здоров’я.
![психиатр](https://thumbor.my.ua/O-Wbt2DoO66LXPjJF6IrtuD9NMo=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F275b7f8f3cd0ba4e9e50f487a293bb19.jpg)
"Фахівці у сфері психічного здоров'я – фізичні особи, які надають допомогу в цій сфері, мають відповідну освіту, необхідні професійні знання та навички, а також виконали встановлені законодавством вимоги щодо атестації та/або сертифікації", – йдеться у тексті документа.
Як зазначив народний депутат і голова парламентського Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, законопроєкт базується на рекомендаціях ВООЗ і ЄС, зокрема враховує підхід "Психічне здоров'я у всіх політиках".
"Цей підхід означає, що будь-які рішення чи заходи, вжиті на державному, регіональному або місцевому рівнях, повинні враховувати їхній вплив на психічне здоров'я населення", – сказав він.
Крім того, були використані напрацювання та досвід реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?", започаткованої за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.
Законопроєкт передбачає:
- Чіткий розподіл обов’язків між державою, громадськими організаціями та приватним сектором, забезпечення доступу до послуг на рівні громад.
- Єдину термінологію, стандартизацію послуг, мультидисциплінарний підхід для надання якісних послуг із психічного здоров’я.
- Створення національної комісії, яка координуватиме надання послуг у сфері ментального здоров’я.
- Запровадження сертифікації спеціалістів, що дозволить гарантувати якість надання послуг пацієнтам.
- Створення самоврядних організацій, які навчатимуть фахівців галузі.
Нагадаємо, в Україні частина медичних послуг стала платною.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)