Загальна мобілізація: як знятися з розшуку ТЦК
Загальна мобілізація: як знятися з розшуку ТЦК

Загальна мобілізація: як знятися з розшуку ТЦК

Загальна мобілізація: як знятися з розшуку ТЦК

Відповідь дали юристи.

В Україні триваєзагальна мобілізація та оголошено воєнний стан.  Чоловіки призовного віку в цей час отримують повістки та можуть вступити до лав ЗСУ. В деяких випадках військовозобов’язаних можуть оголосити у розшук.

Фахівці юридичної компанії INSEININ розповіли, як військовозобов’язаний може знятися з розшуку ТЦК та СП.

Вони зазначили, що в розшуку опиняються тільки військовозобов’язані громадяни, які тим чи іншим чином порушили правила військового обліку. Наприклад це можуть бути чоловіки, які не з’явились за повісткою, не стали на військовий обліку, ухиляються від проходження військово-лікарської комісії або призову на військову службу.

У разі виявлення таких правопорушень працівники ТЦК та СП їх фіксують та надсилають звернення до органів поліції з метою розшуку порушників. Розшук та затримання проводяться з метою складання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення. Такий протокол може складатись тільки за фізичної присутності порушника у приміщенні ТЦК та СП. Порядок проведення затримання та подачі в розшук передбачені постановою КМУ №1487 та КУпАП.

Як зняти розшук ТЦК та СП

Зняття відмітки про порушення правил військового обліку відбувається оператором ТЦК після звернення до органів поліції про відсутність підстав для затримання військовозобов’язаного. Наразі в Україні існує єдиний механізм зняття такого розшуку через складання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення.

Зняття розшуку складається з наступних етапів.

  • Особисте прибуття військовозобовʼязаного до районного ТЦК та СП, який подав у розшук.
  • Складання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення за ст.210 або 210-1 КУпАП.
  • Розгляд адміністративної справи.
  • Винесення постанови про притягнення до адміністративної відповідальності або закриття справи.
  • Сплата грошового штрафу або оскарження постанови до суду.

Зазвичай працівники ТЦК погоджуються прибрати відмітку про розшук після отримання квитанції про сплату грошового штрафу або набрання законної сили рішенням суду про скасування штрафу.

В більшості випадків зняти розшук дистанційно не можливо. Тільки у випадку, якщо відмітка в реєстрі була проставлена випадково, а військовозобов’язаний не вчиняв ніяких порушень працівники територіальних центрів комплектування погоджуються прибрати відмітку про розшук. Нагадаємо, як військовозобов’язаним дізнатися причину розшуку.

Джерело матеріала
loader