![Трамп заявив про намір підтримувати відносини з Кім Чен Ином](https://thumbor.my.ua/xIx0m9oTjUGa8TlN3cAwqjONFsU=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F76fa554b81fe2162cf7fc25f46e79ac6.jpg)
Трамп заявив про намір підтримувати відносини з Кім Чен Ином
Про це він сказав на спільній із прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою пресконференції в Білому домі, передає Укрінформ із посиланням на Yonhap.
«У нас будуть відносини з Північною Кореєю, із Кім Чен Ином. Я з ним дуже добре порозумівся, як ви всі знаєте», - сказав Трамп.
«Думаю, для всіх буде дуже великим активом те, що я з ним ладнаю. Маю на увазі, що я підтримую добрі стосунки з ним, він ладнає зі мною. Це добре, а не погано», - додав американський лідер.
На його думку, завдяки попереднім контактам із Кімом (у 2018 році під час першого президентства Трампа – ред.) йому вдалося, по суті, запобігти війні між США та Північною Кореєю.
«Думаю, я зупинив війну Сполучених Штатів із КНДР і якщо в мене буде комунікація не лише з Кімом, а й із іншими лідерами у світі, де є якісь складнощі, то це – чудовий актив для всього світу, а не тільки для США», - заявив Трамп.
Він також сказав, що у робочих відносинах Сполучених Штатів із КНДР зацікавлений, зокрема, і японський уряд.
«Японії подобається ця ідея, бо у них відносини з Північною Кореєю не такі хороші», - зазначив господар Білого дому.
Торкаючись переговорів з Ішібою, Трамп вказав на їх спільну відданість забезпеченню стабільності й миру на Корейському півострові.
«Ми з прем’єр-міністром будемо тісно співпрацювати, щоб підтримувати мир та безпеку і, як я кажу, мир через силу, в усьому Індо-Тихоокеанському регіоні», – підкреслив він.
Ішіба, своєю чергою, відзначив відверті переговори з Трампом щодо викликів, із якими стикається Індо-Тихоокеанський регіон, пов’язані з Північною Кореєю, Південнокитайським морем і Тайванською протокою.
«Щодо Північної Кореї ми підтвердили необхідність вирішення її ядерної та ракетної програми, яка становить серйозну загрозу для Японії і США, та домовилися працювати разом у напрямку повної денуклеаризації КНДР», – сказав прем’єр-міністр.
Ішіба, при цьому, не уточнив, чи просив Трампа про нові контакти з Кімом.
«Це слід вирішувати самим Сполученим Штатам. Нам не слід виступати із такими запитами», - заявив глава японського уряду.
На тлі сказаного лідерами США і Японії, пише Yonhap, північнокорейське державне інформагентство KCNA опублікувало заяву Пхеньяна, в якій підкреслюється, що ядерна зброя КНДР не є розмінною монетою для переговорів і Північна Корея продовжуватиме нарощувати свій ядерний арсенал.
«Наші ядерні сили… не розмінна монета, яку можна обміняти на просту суму грошей. Ядерні сили нашої країни призначені для бойового використання з метою припинення будь-якої спроби вторгнення ворожих сил, які посягають на суверенні права країни та безпеку людей і загрожують регіональному миру», - ідеться в повідомленні KCNA, фактично відкидаючи можливість повернення до переговорів про денуклеаризацію зі Сполученими Штатами.
Президент Трамп у червні 2018-го та лютому 2019-го намагався вести з Кімом переговори про умови денуклеаризації Північної Кореї в обмін на економічні поступки США. Проте другий раунд завершився провалом – Трамп заявив про неготовність Кіма до серйозного обговорення умов угоди і їх зустріч завершилася, щойно розпочавшись.
Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський у п’ятницю повідомив, що Росія знову підтягнула північнокорейських солдатів у Курську область.
Фото: Getty Images
![loader](/files/images/preloader.gif)