Українські споживачі природного газу можуть отримувати уточнені рахунки на значні суми після судових розглядів.
Це відбувається у випадках, коли газопостачальна компанія виявляє порушення, такі як незаконне підключення або обхід лічильника, і один з випадків описаний в рішенні Полтавського районного суду.
Судові рішення щодо донарахувань
Згідно з вироком, місцевий мешканець зобов’язаний сплатити майже 404 тис. грн за донарахований обсяг газу та 6 тис. грн судових витрат на користь компанії «Полтавагаз».
Під час перевірки фахівці компанії виявили незаконний газопровід, підключений в обхід лічильника. Оскільки добровільно сплатити донараховану суму клієнт відмовився, справа була передана до суду. У своєму рішенні суд зазначив, що наявність несанкціонованого газопроводу є підтвердженням несанкціонованого відбору газу.
Коли можна уникнути сплати донарахованої суми
Розмір додаткових нарахувань залежить від масштабу порушення. Якщо порушено пломбу в квартирі з газовою плитою, сума донарахувань може складати кілька тисяч гривень. У разі ж незаконного підключення будинку з газовим опаленням суми можуть сягати сотень тисяч гривень.
Втім, у певних випадках споживачі можуть уникнути сплати донарахованих сум. Це можливо, якщо суд визнає оформлення акту перевірки неналежним або з процесуальними порушеннями.
Статистика судових позовів
У 2025 році в реєстрі судових рішень зареєстровано 40 справ за позовами газопостачальних компаній проти споживачів, які отримали донарахування і відмовилися їх сплачувати. Водночас цей перелік не включає боржників, які просто не оплачували спожитий газ без донарахувань. У більшості випадків суди стають на бік постачальників та зобов’язують споживачів здійснити відповідні платежі.
Останні новини України:
У одному з українських міст планують обмеження теплопостачання: відомо, кому слід бути готовими.
Тариф на воду підвищили, проте не для всіх: кому доведеться платити за новою ціною.
Українцям озвучили тариф на електроенергію з 1 березня: відомо, скільки коштуватиме 1 кВт*год навесні.