![Фахівці «Метінвесту» виробили понад 30 мінних тралів для ЗСУ](https://thumbor.my.ua/xHv17T7tvIHhvlyvSNEYaMHpkB0=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F422%2F8f79dccc559577265524fc45e00341c7.png)
Фахівці «Метінвесту» виробили понад 30 мінних тралів для ЗСУ
Фахівці «Метінвесту» виробили понад мінних 30 тралів для Збройних Сил України. Про це йдеться в матеріалі Liga.net.
Вартість одного трала – близько 2,5 млн грн, однак на фронт вони передаються безплатно. Щомісяця компанія виробляє до п’яти тралів. За словами операційного директора «Метінвесту» Олександра Мироненка, ця цифра відповідає поточному запиту української армії.
«У разі зростання запиту з боку армії збільшення обсягів можливе, але для цього необхідно отримати державне замовлення», – пояснив він.
Виробництво протимінних тралів – спеціальних конструкцій, які кріпляться на танки для знешкодження протитанкових та протипіхотних мін, фахівці групи налагодили ще влітку 2023 року. Вони складаються з важких металевих коліс, закріплених на сталевій базі – навісах, що прикріплюються до передньої частини машини.
Під час руху трал тисне на землю перед бойовою машиною. Якщо на шляху є міни, конструкція активує їх тиском власної ваги, змушуючи вибухнути під ним, а не під основною машиною. Це захищає екіпаж і техніку від пошкоджень.
Комплект тралів виробництва «Метінвесту» має вигляд великих металевих катків, які обертаються під час руху, загальною масою до 6,5 тонни.
Протимінні трали в «Метінвесті» з’явились у відповідь на запит українських військових, вони є важливою частиною контрнаступальних дій. В основу лягли радянські каткові протимінні трали конструкції КМТ-7, з яких фахівці компанії зробили свій, удосконалений аналог.
«КМТ-7 є доволі вдалим прототипом протимінного трала, тому його й обрали як зразок для вдосконалення. «Метінвесті» у співпраці з військовими вніс корегування у конструкцію, щоб спростити їхнє використання на фронті та водночас підвищити ефективність. Зокрема, модернізовано систему скиду трала з бойової машини», — розповів Олександр Мироненко.
Також інженери «Метінвесту» врахували особливість бойових машин, які не мають кріплень для навішування трала – для таких у комплекті додаються універсальні адаптери.
Протимінні трали «Метінвесті» пройшли всі необхідні випробування від Міноборони, усі вироби одразу вирушають на фронт. Першими у 2023-му їх отримали бригади Національної гвардії та Сухопутних військ
Компанія також налагодила випуск запчастин для оперативного ремонту тралів після використання в польових умовах. Ремкомплекти містять набір коліщат — по три одиниці на один трал. Саме ці деталі зазнають найбільшого навантаження і пошкодження під час розмінування.
Нагадаємо, що «Метінвест» у межах мілітарної ініціативи «Сталевий Фронт» виробила броньований захист для модуля управління комплексом MIM-104 Patriot, який захищає українське небо від ворожих атак.
![loader](/files/images/preloader.gif)