8 лютого - яке сьогодні свято, світ святкує День шотландського віскі
8 лютого - яке сьогодні свято, світ святкує День шотландського віскі

8 лютого - яке сьогодні свято, світ святкує День шотландського віскі

Сьогодні, 8 лютого, Міжнародний день шотландського віскі, День опери і День пропозиції руки і серця, а ще сьогодні - Всесвітній день кіно. Віряни цього дня вшановують пам'ять святого пророка Захарія Серповидця. До Нового року залишилося 326 днів.

Яке сьогодні церковне свято

8 лютого в церковному календарі — день пам’яті святого пророка Захарія Серповидця. Народився він у родині священника, тому вивчав з ранніх років Слово Боже. Святий отримав прізвисько Серповидець, тому що якось побачив уві сні свиток, який своєю формою нагадував серп. Саме Захарій разом з іншим пророком Агамоном намагався переконати царя Зоровавеля у необхідності відновлення будівництва храму в Єрусалимі. Хоча пророк жив задовго до Ісуса Христа, але пророкував появу Месії серед людей.

Що не можна робити 8 лютого

  • Не варто проводити будь-які хірургічні операції та інші втручання.
  • Заборонено лікувати зуби.
  • Не можна вихвалятися, сваритися і лихословити.

Народні прикмети і традиції на 8 лютого

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: гуси почали купатися в снігу — чекайте на потепління, домашні тварини поводяться неспокійно — буде снігопад, грім цього дня віщує, що навесні та влітку буде вітряно, собака валяється в снігу — до тепла, тиждень холодний — до теплого березня.

На Захарія селяни перевіряли серпи та інші інструменти, гострили їх до нового сезону. Всі гострі предмети серед наших предків вважалися надійним захистом від нечистої сили, а тому до них намагалися ставитися з особливою повагою.

Як назвати дитину, яка народилася 8 лютого

Сьогодні іменини святкують Захар, Макар, Савва, Степан та Федір. Талісманом людини, народженої 8 лютого, є малахіт. Його здавна вважали каменем здоров'я. Малахіт наповнює свого власника силою та енергією, а тому служить захистом від різних недуг.

Історичні події 8 лютого

1106 — великий князь Київський Володимир Мономах склав «Повчання» — перший дидактично-художній твір Київської Русі.

1587 — після 19 років ув'язнення у замку Фотерінгей за звинуваченням у змові проти королеви Англії Єлизавети I страчена колишня шотландська королева і претендентка на англійський престол Марія Стюарт.

1600 — суд інквізиції виніс смертний вирок Джордано Бруно.

1837 — дуель між Олександром Пушкіним і Жоржем Дантесом.

1879 — шотландсько-канадський інженер Сендфорд Флемінг запропонував увести часові пояси, нульовий меридіан та 24-годинний всесвітній формат часу.

1885 — опубліковане перше оповідання Бернарда Шоу.

1915 — у Лос-Анджелесі відбулася прем'єра фільму Девіда Ґріффіта «Народження нації», включеного згодом до списку 100 найкращих фільмів усіх часів і народів.

1921 — РНК УСРР ухвалила декрет про заповідник «Асканія-Нова» (розвивався Ф. Фальц-Фейном з 1874 р.).

1928 — перша передача телесигналу через океан — із Лондона до Нью-Йорку.

1929 — у Ленінграді заарештували майбутнього академіка (тоді ще студента) Дмитра Лихачова (засуджений на 5 років і відправлений на Соловки).

1964 — Beatles прибули в аеропорт «Кеннеді» й Америку охопила хвиля бітломанії.

1969 — відбувся перший політ найбільшого у світі пасажирського літака Boeing 747 (зараз найбільший — Аеробус A380).

1981 — у тисняві на стадіоні «Георгіос Караїскакіс» у Піреї (Греція) загинула 21 людина.

1992 — Україна встановила дипломатичні відносини з Ватиканом і Азербайджаном.

1994 — Україна приєдналась до програми НАТО «Партнерство заради миру».

1997 — у Києві була створена партія Християнсько-Народний Союз, яку у 2003 році було перейменовано на Християнсько-Демократичний Союз.

Теги за темою
Традиції
Джерело матеріала
loader
loader