Втомились від робочих «колів»? Дослідники кажуть, що в цьому винні наші «негарні обличчя»
Втомились від робочих «колів»? Дослідники кажуть, що в цьому винні наші «негарні обличчя»

Втомились від робочих «колів»? Дослідники кажуть, що в цьому винні наші «негарні обличчя»

Depositphotos

Якщо вас дратують робочі коли, то можливо вам просто набридло ваше обличчя — принаймні так стверджують дослідники у новій статті, опублікованій в науковому журналі PLOS One.

Явище, відоме як «втома від Zoom» (назване на честь популярної програми) означає втому від відеоконференції, яка викликає зниження продуктивності на робочому місці та добробуту людини у житті. Великої популярності це явище набуло в останні роки в міру розвитку відеотехнологій і поширення форми віддаленої чи гібридної роботи й, на думку, вчених його вплив лише посилюється нашим незадоволенням зовнішнім виглядом.

Це твердження дослідники довели, провівши невеликий експеримент за участі 2400+ американців — професійних, технічних та наукових працівників, які хоча б частину часу працювали віддалено та регулярно відвідували віртуальні робочі зустрічі.

Виявилось, що чимала частина людей демонструвала «незадоволення зовнішнім виглядом», яке стимулювало їх застосовувати функція керування враженнями (якщо простіше — фільтри чи ретуш) під час відеозустрічей. Ці самі працівники демонстрували вищий рівень «втоми від Zoom» і вважали віртуальні зустрічі менш корисними.

«Наше дослідження підкреслює, що незадоволеність зовнішнім виглядом обличчя сприяє втомі від Zoom, що призводить до зменшення бажання використовувати технології віртуальних зустрічей», — каже провідний автор дослідження Чеюн Лім з Мічиганського державного університету.

Власне, це не перше дослідження, яке вивчає негативні наслідки для людей, викликані відеозустрічами. У 2023 році австралійські вчені аналізували вплив «колів» на мозок та серце: 35 студентів, які брали участь у 50-хвилинних лекціях через відеоконференцію та особисто, мали значно більший рівень втоми, сонливості та негативу після віддалених зустрічей, аніж на очних заняттях. У цьому випадку дослідники радили робити перерви.

«Окремі особи та організації можуть застосовувати такі практики, як планування регулярних перерв», — зазначав Рене Рідль з Технологічного університету Граца, співавтор австрійського дослідження. «Ґрунтуючись на результатах нашого дослідження, ми рекомендуємо робити перерву кожні 30 хвилин, оскільки ми виявили, що після 50 хвилин відеоконференції можна спостерігати значні зміни у фізіологічній та суб’єктивній втомі».

Додатково дослідники радили час від часу вимикати камеру, аби зменшити безперервний зоровий контакт.

Спецпроєкти

Джерело: Phys.org, Fast Company

Джерело матеріала
loader